Члени Генеральної Асамблеї Інтерполу не мають права накладати вето на демократичний вибір організації, тому рішення про призначення нового президента структури буде прийматися колегіально незалежно від симпатій до кандидатів окремих країн, офіційно заявили Известиям у міжнародній організації.
Також Генеральна Асамблея Інтерполу підтвердила, що незважаючи на вал критики, віце-президент організації росіянин Олександр Прокопчук розглядається у якості претендента на посаду керівника виконавчого комітету. Його суперником стане Кім Чен Ян – представник Південної Кореї, старший віце-президент Інтерполу.
Вибори директора Інтерполу відбудуться на сесії Гереальной Асамблеї організації в Дубаї. Новий директор очолювати Інтерпол до 2020 року - дати завершення повноважень колишнього голови організації Мен Хунвея, який подав у відставку після того, як його заарештували в Китаї.
На посаду директора претендують нинішній в. о. глави Інтерполу Кім Чен Ян з Південної Кореї, а також росіянин Олександр Прокопчук, віце-президент Інтерполу, який раніше очолював російське відділення цієї організації.
Американські сенатори закликали голосувати проти російського кандидата на пост голови Інтерполу, заявивши, що обрання Прокопчука головою організації на кшталт ідеї поставити лисицю на чолі курника. Делегація України намагається перешкодити призначенню Прокопчука в Дубаї, де 18 листопада почалася 87-я сесія Генеральної асамблеї Інтерполу. Зокрема, як заявив глава МВС Арсен Аваков, наша країна розгляне питання про призупинення членства в Інтерполі в разі обрання президентом представника Росії. Акцію проти цього призначення запустили українські активісти і правозахисні організації.