В Індії вже понад 30 днів панує стабільно висока температура, в основному, в північній і центральній Індії. Зокрема, 10 червня температура в Нью-Делі досягла 48 градусів за Цельсієм - найвищий показник за всю історію столиці в червні.
В Чуру, в західному штаті Раджастхан, 1 червня температура перевищила 50 градусів за Цельсієм, повідомляє CNN.
Затримка мусону призвела до тривалої спекотної погоди, яка прибула в південну Індію близько 8 червня, на сім днів пізніше, ніж зазвичай. Північна Індія все ще чекає на своїщорічні дощі.
Влітку 2016 року в Індії запустили серію ініціатив щодо пом'якшення смертельного впливу хвиль тепла, включаючи відкриття притулків для бездомних, коригування робочого часу уряду штату, встановлення кіосків з питною водою та фарбування дахів в білий колір для поглинання тепла.
Частково це допомогло. В результаті вжитих заходів в країні відбулося різке зниження смертності від хвиль спеки в останні роки. У 2015 році понад 2400 чоловік загинули в період сильної спеки. В наступному році хвиля тепла вбила "всього" 250 чоловік.
У нинішньому місяці в Індії загинули від спеки 36 осіб, що хоч і виглядає зниженням смертності, все одно шокує.
Зазначимо, що за прогнозами, Україна не потрапляє в групу країн, де буде зовсім кепсько унаслідок глобального потепління. Але межу 1,5°С Україна вже перетнула. Систему порушили, що призвело до збільшення кількості небезпечних погодних явищ. Детальніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".