Замість висилки російських дипломатів Європі слід було б задуматися про більш ефективні засоби впливу на агресивну поведінку Кремля. Наприклад, можна було б зупинити проект "Північний потік-2", заявив голова комісії у закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон.
"Питання не в тому, скільки дипломатів та чи інша європейська країна вишле назад в Росію. Насправді це не робить істотного впливу на зовнішню політику Росії. Швидше навпаки, це дозволить Росії вдатися до відповідних заходів", - сказав Марко Міхкельсон.
Як пише ERR.ee, за його словами, на європейському рівні слід прийняти такі заходи, які суттєво змінили б зовнішньополітичне поведінку Росії щодо Європи і Заходу.
"Чому б Європейському союзу не домовитися про те, щоб будівництво другої гілки газопроводу "Північний потік" було б на час призупинено або зовсім припинено. Або якщо ми говоримо про Лондон, то він є важливим фінансовим джерелом для російських державних нафтогазових компаній. Встановлення обмежень у цій сфері також справила б на Росію куди більший вплив, ніж просто висилка з однієї або іншої країни дипломатів", - вважає Марко Міхкельсон.
П'ять європейських країн розглядають можливість, як до того прагне Великобританія, долучитися до скоординованого протесту проти дій Росії у зв'язку з отруєнням колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.
Напередодні у Брюселі відбувся саміт ЄС, під час якого прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей закликала європейські держави до спільних дій проти російської агресії, зокрема, послідувати приклади Британії і вислати російських дипломатів.
5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
Британія вимагала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, однак відповіді так і не отримала, після чого вислала 23 російських дипломатів.