UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Естонії обирають парламент

У виборах беруть участь десять партій і 18 незалежних кандидатів.

В Естонії у неділю, 3 березня, відбуваються парламентські вибори, повідомляє інформаційне агентство Delfi. За даними порталу ERR, 451 виборча дільниця відкрилася о 9:00 ранку і закриється о 20:00 за місцевим часом.

У виборах до естонського парламенту – Рійгікогу ("Державні збори") – беруть участь десять партій і 18 незалежних кандидатів, на 101 місце претендують 1099 кандидатів, пише "УНІАН".

Парламент Естонії обирається строком на чотири роки. У виборчих перегонах лідирує ліберальна "Партія реформ" на чолі з колишнім депутатом Європейського парламенту Каєю Каллас, яку підтримують 25,7% виборців, пише "Європейська правда".

На другому місці - "Центристська партія" прем'єр-міністра Естонії Юрі Ратаса з підтримкою у 24,7%. Крайня права "Консервативна народна партія Естонії" (EKRE) дипломата та публіциста Марта Хельма збільшила свій рейтинг удвічі – до 21,3%.

Експерти прогнозують проходження до парламенту п'ятьох-шістьох партій, що може ускладнити створення коаліції. Раніше в країні відбулося електронне голосування, в якому взяли участь 247 тисячі 232 людини.

Нагадаємо, 3 грудня 2018 року парламент Естонії прийняв декларацію про підтримку України. У ній депутати висловили підтримку праву України захищати свої територіальну цілісність та суверенітет і засудили атаку РФ на корабельну групу ВМСУ в Керченській протоці.

Наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".