UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Егейському морі перекинулися два човни з біженцями, загинули шестеро дітей

Мігранти намагалися дістатися з Туреччини до Греції.

В результаті краху двох суден, що перевозили сирійських біженців з Туреччини до Греції, загинули шестеро дітей, повідомляє "Радіо Свобода".

Один з човнів, що перевозив 50 мігрантів сирійського і афганського походження затонув біля Турецького міста Айваджик. Друге судно з 20-ю біженцями на борту перекинулося біля міста Бодрум.

У 2015 році 2440 осіб потонули або були оголошені зниклими без вісті під час спроби перетнути Середземне море, повідомили в агентстві ООН у справах біженців. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 400 осіб загинули на шляху до Греції.

За даними ООН, понад 744 тисяч людей прибули на береги Європи, більшість - на грецькі острови Лесбос і Самос.

Читайте також: ЄС посилить співпрацю з країнами Африки для вирішення проблеми з потоком біженців

У жовтні більше 200 тисяч біженців прибули в Європу по морю, встановивши новий місячний рекорд, ООН зафіксувала 218 394 прибулих - майже стільки ж, скільки за весь 2014 рік. Більшість з них – біженці з Сирії.

Понад 210 тисяч біженців прибули до Греції, більше восьми тисяч – до Італії

Біженці нерідко прибувають до Європи по морю на судах в жахливому технічному стані, не розрахованих на перевезення людей. В результаті вони часто гинуть.

11 листопада біля берегів Туреччини затонув човен з мігрантами: 14 осіб загинули, а 27-х вдалося врятувати. Серед загиблих були діти.

30 жовтня в Егейському морі потонули 22 особи, серед яких було 12 дітей. Всього за жовтень внаслідок пригод на морі загинуло 68 біженців - вони прагнуть дістатися до Європи до настання зимових холодів.

Громадянська війна в Сирії розпочалася навесні 2011 року. Число загиблих перевищило 230 тисяч осіб, біженців - 4 мільйони. Сирійська опозиція, на стороні якої симпатія Саудівської Аравії та західних країн, воює проти режиму сирійського президента Башара Асада. Йому інкримінують жорстоке придушення протестів і використання армії проти мирних маніфестантів у ході першого етапу внутрішнього конфлікту. За час боїв частина території країни захопили терористичні угруповання, в тому числі бойовики "Ісламської держави".