UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ефірі кремлівського каналу Сирію назвали "споконвічно руською землею"

Не було б Сирії, не було б і Русі, заявив Багдасаров.

Російський політик, депутат Держдуми РФ п'ятого скликання Семен Багдасаров заявив в ефірі телеканалу "Росія", що Сирія є "споконвічно руською землею".

"Багатьом здається, що Сирія – далеке місце. Я завжди кажу, що Сирія – це взагалі свята земля. Це для нас є наша земля. Саме звідти до нас прийшла цивілізація...", - сказав політик.

На думку Багдасарова, "не було б Сирії, не було б і Русі".

"Це наша земля", - підсумував він.

30 вересня президент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомоги військово-повітряних сил. Введення контингенту сухопутних військ не планується.

У той же день Рада Федерації одноголосно проголосувала за використання російських військ в Сирії. За словами президента РФ Володимира Путіна, російські військові будуть підтримувати сирійську армію "з повітря без участі в наземних операціях". При цьому "така підтримка буде обмежена за часом на термін проведення сирійської армією наступальних операцій".

Після цього, 30 вересня, Росія завдала авіаудару в Сирії, недалеко від міста Хомс. В результаті нальоту загинуло 33 мирних жителя. Свідки нальотів повідомили, що удари наносяться по території, яка не контролюється бойовиками "Ісламської держави". При цьому Міністерство оборони РФ стверджує, що удари наносяться по військових цілях ІД.

Наступного дня, 1 жовтня, Росія завдала нові авіаудари по інфраструктурі ІД в Сирії і її літаки повернулися на авіабазу "Хмеймим" в районі Латакії.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.