UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Демократичній партії заговорили про можливість імпічменту Трампа

Підставою для процедури може стати історія з виплатами "за мовчання" моделі Playboy, яка є порушенням законодавства.

Якщо правоохоронні органи США зуміють довести, що нинішній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп дійсно доручав своєму тодішньому юристу Майкла Коена заплатити колишній моделі Playboy за мовчання про їхні стосунки, це може бути розцінено як порушення правил фінансування передвиборчої кампанії і стати підставою для імпічменту, заявив член Демократичної партії з Нью-Йорка Джерольд Недлер, пише Радіо Свобода з посиланням на американські ЗМІ.

"Це може стати порушенням, яке передбачає імпічмент. Чи є таке правопорушення досить важливим, щоб цей імпічмент виправдати - інше питання. Але звичайно, ці порушення передбачають імпічмент, тому що, хоча вони і були вчинені до того, як цей президент став президентом, вони мали на меті нечесне обрання на цю посаду", - заявив Недлер.

Джерольд Недлер очолить Юридичний комітет Палати представників після того, як демократи отримають там більшість у січні 2019 року.

Згідно з американським законодавством, внески на користь виборчої кампанії повинні бути відкритими. При цьому вони не повинні перевищувати 2700 доларів США.

Нагадаємо, екс-адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен потай від свого клієнта вів запис бесіди, у якій Коен і Трамп обговорювали можливість грошової виплати колишній моделі Playboy Карен Макдугал, яка раніше заявляла про роман із Трампом.

Двохвилинний запис було виявлено співробітниками Федерального бюро розслідувань в ході обшуків у офісі Коена. На ній Трамп і його юрист вирішують питання, чи варто виплачувати гроші колишній моделі Playboy Карен Макдугал. Запис було зроблено у вересні 2016 року - за два місяці до виборів президента США.

Агенти ФБР на початку квітня обшукали офіс, будинок та готельний номер давнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена. Слідчі вилучили комп'ютер, телефони та особисті фінансові дані Коена, зокрема, податкові декларації, під час обшуку в його офісі в Рокфеллер-центрі. Прокурори зібрали інформацію про зв'язки між адвокатом і його клієнтами, зокрема, із Трампом.

Спецпрокурор Роберт Мюллер вже більше року проводить розслідування у зв'язку з можливим втручанням РФ у президентські вибори 2016 року в США. Наразі вже пред'явлені звинувачення 19 особам, серед яких п'ятеро американців, 13 росіян і один голандець.