З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну одним з небагатьох союзників Путіна у Європі є Угорщина, яка постійно блокує рішення ЄС щодо антиросійських санкцій. Але такі дії уряду Віктора Орбана не залишилися поза увагою його колег. Зокрема, міністр уряду Чехії з європейських питань Мікулаш Бек в інтерв’ю радіостанції iROZHLAS заявив, що Будапешт ризикує втратити місце в Євросоюзі, якщо продовжуватиме діяти врозріз з інтересами інших членів блоку.
Чеський політик наголосив, що рішення всередині ЄС часто приймаються після довгих дискусій та закулісних суперечок, але за останні півроку Угорщина наблизилась до «прірви», яка, в теорії, може спричинити її вихід із союзу.
«Єдність у ЄС ніколи не була і не буде єдністю одного голосу — це завжди буде єдність багатьох. Єдність багатьох голосів, які ведуть між собою діалог, інколи сперечаються, але зрештою знаходять взаємну згоду з ключових питань. У ЄС переговори часто важкі і їх можуть вести багато країн. Та Угорщина, на мій погляд, пройшла довгий шлях до краю своєрідної прірви і тепер вона має вирішити: відійти від цього краю чи ризикнути й стрибнути, про наслідки чого я спекулювати не хочу», — сказав Бек.
Він також уточнив, що йдеться саме про вихід країни з ЄС. До цього може призвести не лише підтримка Будапештом дружніх відносин з Кремлем, а й постійна критика Євросоюзу з боку угорського уряду в останні роки.
Раніше повідомлялося, що під тиском міжнародних партнерів Угорщина погодилась на продовження санкцій проти РФ ще на пів року.
Кордони великої шахової дошки Бжезинського нині сильно розширилися, хоча Україна, як він і передбачав, залишається в її центрі. І умовний «Захід», і умовний «Схід» проводять огляд своїх лав, перевіряють міцність союзницьких договорів та оцінюють баланс сил. Які ж сьогоднішні союзи? Хто, з ким і проти кого товаришує? І що чекає світ після третьої світової війни, яка вже почалася, нехай поки що і гібридної? Про це розмірковує Сергій Корсунський у статті «Альянси, які будує Путін».