Кількість політичних в’язнів в Білорусі за останні три місяці зросла майже вдвічі, повідомляє правозахисний центр "Весна".
За його даними, наразі у списку арештантів з політичних причин є прізвища 436 людей, хоча ще в середині лютого за словами правозахисників політв’язнями в Білорусі були визнані 246 осіб.
Тільки за останній період до списку потрапили 12 людей, п’ятеро – за минулу добу, в тому числі неповнолітні особи та росіянка Софія Сапега, затримана в Мінську разом із колишнім головним редактором Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем.
Відзначимо, що протести в країні почалися в серпні 2020 року. Після того, як перемогу в президентських виборах вп'яте здобув Олександр Лукашенко, на вулиці білоруських міст вийшли люди, які не вірять в офіційні результати виборів. У країні відтоді порушили щонайменше три тисячі кримінальних справ проти учасників президентських перегонів, активістів, учасників мирних акцій протесту.
Україна і багато європейських країн, США та Канада не визнають Лукашенка президентом Білорусі. Після білоруських виборів Україна поставила на паузу міжнародні відносини з країною. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, Київ готовий до співпраці з білоруською опозицією, за умови, що вони чітко артикулюють свою позицію щодо питання окупації Росією Криму та війни в Донбасі.
Раніше в Білорусі створили базу даних, яка містить інформацію про учасників протестних акцій, що почалися після президентських виборів в країні. У базі вказані стать, вік, регіон проживання, місце роботи або навчання протестувальників, а також про їх захоплення.
У серпні опозиціонери, не визнавши результатів президентських виборів в Білорусі створили координаційну раду з передачі влади. До нього увійшли 35 осіб.
Європейський союз має запровадити у червні новий, вже четвертий, пакет санкцій проти Білорусі.