UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Білорусі поховали опозиційного активіста, який воював у Донбасі – Wyborcza

Загиблий входив до складу загону під керівництвом "Правого сектору".

В 3 поховали Алеся Чаркашина, який загинув на війні в Донбасі. Це перший відомий випадок, коли білоруський громадянин загинув на Сході України.

Він був членом білоруського опозиційного руху "Білоруська християнська демократія" і брав участь у бойових діях у складі добровольчого загону українських націоналістів "Правого сектору".

Про це сьогодні повідомляє Gazeta Wyborcza, додаючи, що тіло 33-річного білоруса поховали у невеликому селі неподалік від Бреста. Попрощатися із загиблим прийшли 150 людей. На труну поклали український і білоруський біло-червоно-білий прапори.

Чаркашин певний час керував осередком руху "Білоруська християнська демократія" в Бресті. Батьки не знали, що він бере участь у війні.

"Він вчився в Україні. Нам нічого не казав про війну. Розказував, що в Києві", - сказала мати загиблого.

Чаркашин був поранений неподалік села Білокаменка 10 серпня. Через 18 днів після того він помер у лікарні в Запоріжжі.

"Він герой, який також воював і за свободу Білорусі", - сказав газеті Wyborcza лідер руху "Білоруської християнської демократії" Віталь Римашевський.

Видання пише, що білоруси беруть участь у війні на Сході України по обидва боки конфлікту. Однак не відомо, скільки точно їх перебуває в Донбасі. Білоруси приховують свою участь у війні, оскільки вдома їм загрожує за ув'язнення на 7 років.

В цей же час, соціологічні опитування компанії NISEPI свідчать, що більшість мешканців Білорусі проти участі своїх співвітчизників у збройному конфлікті в Україні. Таку позицію займають 76,9% опитаних. Позитивно до білорусів, які воюють в Донбасі на боці України, ставляться лише 6%, а ще 8,3% підтримують тих, хто воює на боці проросійських терористів.

Раніше видання Rzeczpospolita писало, що російські націоналісти заговорили про розділ Білорусі. Автор статті про розділ Білорусі на сайті російських націоналістів "Погром" написав, що радянська влада нібито "безпідставно вирішила створити окрему Білоруську республіку" і впродовж 1924-1926 років передала частину "споконвічно російських" територій.