В Азербайджані підведені остаточні підсумки парламентських виборів, які проходили 9 лютого. В Міллі Меджліс, як і очікувалося, більшість мандатів дісталося представникам правлячої партії.
"На засіданні прийнято рішення про завершення роботи по визначенню загальних підсумків виборів в Міллі Меджліс, складений підсумковий протокол ЦВК за загальними результатами виборів. Відповідно до вимог Виборчого кодексу прийнято рішення про подання Конституційному суду протоколу ЦВК з відповідними документами для їх затвердження", - йдеться в повідомленні ЦВК Азербайджану.
Найбільше число депутатських мандатів у парламенті шостого скликання завоювали представники правлячої партії "Єні Азербайджан" ("Новий Азербайджан"). Вони забезпечили собі 70 місць у 125-місцевому законодавчому органі. Ще 41 мандат отримали незалежні кандидати. До парламенту також проходять 10 кандидатів від восьми інших політичних партій Азербайджану.
Через серйозні порушення ЦВК анулювала результати голосування по 328 виборчих дільницях. Комісія також ухвалила рішення про розпуск дільничних виборчих комісій по 87 виборчих дільницях за помилки, допущені в діяльності під час підготовки, проведення та визначення результатів виборів.
За даними ЦВК, остаточна явка виборців склала 46,84%.
У спостереженнях за виборами взяли участь 883 міжнародних спостерігачі, які представляли 59 міжнародних організацій і 58 країн і які відзначили безліч порушень. Керівництво Азербайджано зауваження не визнало, назвавши їх упередженими.
Позачергові вибори в парламент Азербайджану були призначені президентом наприкінці минулого року після саморозпуску парламенту.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його країна вже зробила все можливе в рамках євроінтеграції, а всі подальші кроки будуть безрезультатними. Про це він повідомив в інтерв'ю для місцевого телеканалу.
За його словами, євроінтеграція Азербайджану в контексті членства в ЄС неможлива, оскільки в даний час спостерігається процес децентралізації в Європі.
Алієв також підкреслив, що Азербайджан вже зробив все можливе в рамках євроінтеграції.
"Припустимо скажуть, що завтра ви вступаєте ЄС у визначений термін? А чи потрібно нам це? Ми бачимо процеси, зокрема на релігійній основі. А це прийнятно для нас? Немає. У деяких випадках так звана "опозиція" виходить на вулиці з прапорами ЄС. Вони хочуть, щоб доля Азербайджану вирішувалася в Брюсселі? Свою долю ми не можемо віддати в інші руки. У нас своя історія, свої цінності", - заявив президент.