UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Австрії армія допоможе здійснювати прикордонний контроль

Військовослужбовці можуть не тільки допомогти в охороні держкордону, але і надати підтримку владі в реєстрації мігрантів та їх повернення.

Австрія збирається залучити збройні сили для охорони своїх державних кордонів. Найближчим часом Відень введе строгий прикордонний контроль, оскільки зовнішні кордони Євросоюзу зараз "охороняються недостатньо ефективно", заявив міністр оборони країни Ханс Петер Доскоцил в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt.

Ця міра буде означати "інтенсивний погранконтроль на перевалі Бреннер, в тому числі за участю військовослужбовців". Надійна охорона зовнішніх кордонів ЄС відповідала б інтересам Німеччини, підкреслив Доскоцил.

Міністр повідомив, що австрійські військові можуть надати підтримку в реєстрації мігрантів, їх повернення, а також у гуманітарній сфері. Одночасно він запропонував організувати "військово-цивільну місію ЄС" за підтримки європейського прикордонного агентства Frontex в тих місцях, де це необхідно. "Це може бути у Греції, Болгарії та Італії", - пояснив Ханс Петер Доскоцил. Австрійський уряд має намір незабаром звернутися з ініціативою створення такої місії до Брюсселю.

Такі рішучі дії Вени міністр оборони Австрії пояснив тим, що після угоди, укладеної між ЄС і Туреччиною, багато біженці, охочі потрапити в Європу, будуть все частіше використовувати обхідні маршрути. Так, у найближчі тижні в Австрії очікують відчутний приплив мігрантів "на центральному середземноморському маршруті", за яким в 2016 році в Європу прибутку 14600 біженців, додав Ганс-Петер Доскоцил.

Читайте також: В Європу з початку року по Середземному морю прибули близько 165 тисяч мігрантів та біженців

18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.

У п'ятницю, 1 квітня, Amnesty International заявила: ЄС, можливо, зробив "фатальну помилку", уклавши з Анкарою міграційну угоду. Експерти Amnesty International зафіксували масові факти примусового повернення Анкарою сирійських біженців в розорені війною райони Сирії, про це йдеться у звіті правозахисної організації.