UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Австралії через масштабні лісові пожежі оголосили надзвичайний стан

Режим надзвичайного стану введено на тижневий термін.

Уряд Австралії запровадив надзвичайний стан через тривалі масштабні пожежі. Режим НС введено на тижневий термін в місті Сіднеї і штаті Новий Південний Уельс, повідомляє DW.

Наголошується, що лісові пожежі в Австралії вирують з вересня.

"В останні тижні в лікарнях спостерігається різке збільшення числа пацієнтів з проблемами дихальних шляхів. Пожежі зафіксовані і в інших частинах Австралії. По всій країні загинули вже шість людей, зруйновані понад 800 будинків", - йдеться в повідомленні.

"В цьому році сезон лісових пожеж розпочався в Австралії незвично рано. Вчені пов'язують це зі зміною клімату", - повідомляють місцеві ЗМІ.

У регіоні спостерігається рекордна спека - в деяких частинах штату синоптики прогнозують температуру 45 градусів тепла, у Сіднеї - біля 46 градусів.

"Фахівці побоюються, що вітер, швидкість якого досягає 100 кілометрів на годину, буде сприяти подальшому поширенню лісових пожеж в околицях міста", - додають у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що столицю Австралії, Сідней затягнуло димом від масштабних лісових пожеж за 150 км від міста – палає 150 тисяч гектар в Національному парку міста Воллеми.

Ще 12 листопада, влада австралійського штату Новий Південний Уельс з-за "катастрофічною" ситуації, викликаної масштабними лісовими пожежами, ввели надзвичайний стан.

Раніше повідомлялося, захисники природи побоюються, про те, що сотні коал загинули в результаті лісових пожеж, які знищили основну середовище проживання на східному узбережжі Австралії. Пожежі почалися через блискавку в лісі у штаті Новий Південний Уельс, в 300 кілометрах на північ від Сіднея.

18 листопада, вчені з Європейського центру прогнозів погоди середньої дальності заявили про те, що частинки диму від пожеж, які вирують в Австралії, дісталися до Південної Америки. Супутникові знімки дозволили зауважити, що атмосферне забруднення, викликане пожежами в Новому Південному Уельсі і Квінсленді, подолав відстань у 10 тисяч кілометрів і досягло Чилі та Аргентини.

Дослідники зафіксували шлейф аерозолів і чадного газу, який тягнеться через Тихий океан до Південної Америки. Судячи з того, як розвивається ситуація, надалі можна очікувати підвищення рівня забруднювачів.

Незважаючи на те, що зазвичай забруднене повітря не подорожує на такі дистанції, ситуацію не можна назвати унікальною. Дим від пожеж "Чорної суботи", які відбулися в Австралії в 2009 році, подолав той же шлях. На даний момент дослідники фіксують рівень монооксиду вуглецю в межах 80-100 частинок на мільярд, рівень 110 частинок на мільярд вважається забрудненим повітрям.