Американська армія кожен день пильно стежить за тим, як розвивається неспровокована російська агресія проти України, намагаючись винести уроки для себе. І вже зараз у Вашингтоні зробили певні висновки.
Про це під час конференції в Atlantic Council сказала міністр армії США Крістін Вормут. Перш за все, всі провали російських сил в Україні говорять про те, наскільки важливе командування і підготовка. Вормут зауважила, що російські військові тренуються не так, як американські, і діють не так.
«І всі російські воєнні злочини пов’язані якраз з провалами командування і підготовки, з відсутністю дисципліни», - вважає Вормут.
Другий урок - це «логістика, логістика і ще раз логістика».
«Можна мати найкраще і найбільш передове обладнання на світі. Але якщо його не вдається обслуговувати і забезпечувати усім необхідним, користі буде мало», - пояснила американський міністр.
Вона зауважила, що США варто задуматися, як американській армії організувати логістику в регіонах, де їй потенційно доведеться виконувати операції, зокрема в Тихому океані. Ще один важливий урок, який винесла армія США з російської війни проти України - це важливість захищених систем зв’язку.
«Це серйозна проблема, коли солдати використовують звичайні мобільні телефони. Це відбувається або тому, що солдати завжди їх з собою носять, особливо це стосується молодих кадрів, або ж через відсутність захищених систем зв’язку. Коли це відбувається, особовий склад стає уразливою ціллю. Тож нам потрібно подбати про те, щоб залишати якомога менше цифрових слідів», - пояснила Вормут.
Також вона вказала на зростання загроз з боку безпілотників. Їхній вплив на способи ведення бою був помітний ще в часи війни в Нагірному Карабасі. Україна лише підтвердила ранні висновки в ті часи. І, за словами міністра армії США, це потрібно враховувати при модернізації американських ракетних систем протиповітряної оборони.
Ще один важливий урок, який США винесли з російської війни в Україні - це необхідність підтримки військово-промислового комплексу і створення стратегічних запасів боєприпасів. За словами Вормут, Вашингтон вже замовив ракети Javelin і Stinger, щоб поповнити запаси цієї зброї, оскільки значна частина була передана Україні. Водночас, американські військові розглядають можливість збільшити запаси тих боєприпасів, які можна зберігати довго.