UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Amnesty International звинуватили лояльних до США курдів у воєнних злочинах

Бійці силою висиляли сирійців з їхніх домівок і погрожували американськими бомбами.

3 ополченці, які співпрацюють з США у боротьбі проти "Ісламської держави", скоїли низку воєнних злочинів у Сирії.

В цьому запевняють правозахисники з організації Amnesty International, звертаючи увагу на те, що члени курдських загонів силою виселяли сотні сирійців з їхніх домівок, а також навмисне нищили житло на півночі Сирії.

Як повідомляє Newsweek, у звіті правозахисників також йдеться про те, що курди часом погрожували мирним мешканцям Сирії бомбами, які нібито військова авіація США скине на їхнє житло, якщо вони не залишать його.

В Amnesty International зауважують, що насильницьке виселення людей, якщо їм нічого не загрожує вдома, суперечить міжнародному законодавству щодо прав людини. За словами головного радника організації з питань конфліктів Лами Факі, командування коаліції на чолі з США закривають очі на жорстокість їхніх союзників-курдів.

Свої висновки правозахисники зробили на основі даних, які вони зібрали, відвідавши 14 міст і селищ на Півночі Сирії. В цей же час, командування курдських загонів запевняє, що виселення сирійців проводилося з міркувань безпеки. Нещодавно стало відомо, що опозиція і курди в Сирії уклали союз для боротьби з "Ісламською державою".

Союз під назвою "Демократичні сили Сирії" включає в себе загони народної самооборони курдів (YPG), сили християн-ассірійців, а також Сирійську арабську коаліцію - об'єднані підрозділи сирійської опозиції. В цей же час, видання Financial Times писало, що російські бойовики з Донбасу вступають у загони курдів у Сирії. Оскільки це єдина сила в близькосхідній країні, яка приймає до своїх лав іноземців.

Тим часом в Пентагоні відзвітували про доставку сирійській опозиції боєприпасів. За даними телеканалу CNN, Вашингтон відправив боєприпаси для стрілецької зброї та гранати.

Активізація допомогу ополченцям пов'язана з повітряною військовою операцією Росії в Сирії,яка почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.