UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Албанії прихильники опозиції на мітингу вимагали відставки прем'єр-міністра і дострокових виборів

На антиурядовому мітингу в Тирані відбулися зіткнення між тисячами прихильників албанської опозиції і поліцією.

Тисячі прихильників албанської опозиції зіткнулися з поліцією на антиурядовому мітингу, протестуючи проти корумпованої і неефективної влади. Протестувальники вимагали відставки уряду і проведення дострокових виборів.

Про це в суботу, 16 лютого, повідомляє Associated Press.

Прихильники опозиції прорвалися через поліцейські ряди, намагаючись увійти в резиденцію прем'єр-міністра Еді Рами. Вони зруйнували головні двері урядової будівлі в столиці Албанії Тирані і розбили ліпні прикраси на будівлі, але не змогли проникнути всередину.

Поліція зупинила протестувальників сльозогінним газом і водяними гарматами. Кількох постраждалих забрала швидка допомога. Міністерство охорони здоров'я заявило, що поранення отримали 15 осіб, зокрема, семеро поліцейських.

Один плакат свідчив: "Це кінець злодіїв", в той час як інший демонстрував зображення особи Рами, схоже на зображення президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Протестувальники кричали "Рама, йди!" Всюди звучали вувузели.

Мітинг був організований правоцентристською Демократичною партією. Перед мітингом лідер демократів Лулзим Баша заявив, що його прихильники хочуть, щоб уряд подав у відставку, був створений тимчасовий кабінет і проведені дострокові вибори.

"(Нам потрібно відновити демократію через парламент, який обирається волею людей, а не грошима чи погрозами злочинців", - сказав він.

Через п'ять годин Баша закінчив мітинг, пообіцявши, що "народне повстання триватиме до повалення цієї системи". Він закликав до ще одного протесту в четвер.

У цьому році Албанія, член НАТО з 2009 року, сподівається отримати схвалення Європейського Союзу на початок переговорів про повне членство. Боротьба з корупцією і організованою злочинністю є одними з головних пріоритетів ЄС для Албанії, яка уражена корупцією в усьому політичному секторі.

Раніше повідомлялося, що ЄС визначив дедлайн для наступної хвилі розширення. Сербія і Чорногорія почали переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія претендує на статус кандидата в ЄС, а Косово розраховує офіційно стати кандидатом.

А директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС варто збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до цих пір на європейському радарі.