В Албанії в середу, 19 червня, сталися зіткнення прихильників опозиційних партій і поліції, це сталося біля центрів підрахунку голосів. В трьох місцях навіть спалили обладнання для голосування. Це говорить про те, що на виборах, які повинні відбутися 30 червня, можуть бути проблеми.
Опозиційні партії, повідомляє Reuters, бойкотували парламент з середини лютого і відмовилися брати участь у місцевих виборах, звинувачуючи прем'єр-міністра Еді Рама у підкупі голосів. Вони хочуть, щоб Рама пішов, щоб підготувати ґрунт для загальних виборів.
Незважаючи на бойкот, соціалісти Рами проводять передвиборну кампанію в звичайному режимі і ігнорують указ президента Іліра Мета про скасування голосування з міркувань безпеки.
В районах, де опозиція сильна, їх прихильники і співробітники місцевої поліції були залучені до бійки за межами центрів підрахунку голосів з понеділка. Десяток людей були затримані за псування виборчої техніки в двох північних містах.
Конституційний суд Албанії, який повинен вирішувати такі конфлікти, не здатний це зробити, тому що не має кворуму.
Зазначимо, протести з вимогою відставки уряду тривають в Албанії упродовж останніх кількох місяців. Протестувальники обвинувачують соціалістичний уряд Рами в корупції і фальсифікації результатів виборів. Водночас лідер "Демократичної партії" Лулзім Баша закликав протестувальників продовжувати "опір і повстання, щоб вигнати Раму".
Баша також наголосив на необхідності проведення дострокових виборів та запровадження перехідного уряду. Своєю чергою Еді Рама засудив насильство та заявив, що опозиційні партії перебувають на шляху самознищення.
Рама обіймає посаду прем'єр-міністра Албанії з 2013 року, у червні 2017 року він преобрався на другий термін. Країна з населенням 2,9 мільйона людей є однією з найбідніших у Європі. Албанія є членом НАТО з 2009 року.
Докладніше про протести у столиці Албанії і їхнє політичне підґрунтя читайте в матеріалі Володимира Цибульника "Весна в Тирані" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".