Боротися проти поширення шкідливої дезінформації і пропаганди необхідно. Однак, цим повинні займатися журналісти, а не уряди.
Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав керуючий редактор New York Times Джозеф Хан.
"Дональд Трамп у США і Володимир Путін у Росії обоє говорять про те, що вони називають "фейковими новинами". У МЗС Росії є такий собі червоний штамп, яким вони клеймлять репортажі, які не подобаються владі. А у Трампа є його слова про фейкові новини, які він пише в сомережах. Однак, з певної точки зору Вашингтон і Москва ведуть певну регуляцію у інформаційному полі", - зауважив він.
За словами Хана, він не вірить у ефективність урядового регулювання для боротьби з дезінформацією без шкоди для свободи слова.
"Кращий спосіб боротися з дезінформацією - це продукувати більш якісні новини, писати якісні матеріали і звертати увагу суспільства на більш якісну і правдиву інформацію", - наголосив редактор New York Times.
З цією тезою в Давосі погодився і голова "Народної партії Пакистана" Білавал Бхутто Зардарі. Він звернув увагу на низку журналістських ініціатив з боротьби проти дезінформації. Зокрема, пакистанський політик відзначив український проект Stop Fake.
"Нам треба також більше займатися освітою наших громадян, щоб вони могли самостійно краще оцінювати інформацію", - сказав Зараді.
Також в Давосі Гарвардський психолог пояснив, чому люди не помічають прогрес і концентруються на негативі. За словами експерта, це пояснюєтся природою людської психології і принципами роботи ЗМІ.
За подіями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі і виступами його учасників стежте в спецтемі DT.UA.