Новообраний уряд Великої Британії планує додати новий пункт в законопроект про Brexit, щоб законодавчо виключити можливість продовження перехідного періоду після виходу Британії з Євросоюзу, повідомляє BBC.
Зазначається, що період після Brexit, який влада планує завершити в 2020 році, може бути продовжений за взаємною згодою сторін на термін до двох років. Таким чином, уряд Великої Британії додасть у законопроект новий пункт, який виключить будь-яку моживість продовження процесу.
Повідомляється, що це підвищує ймовірність виходу Британії з ЄС без торговельної угоди.
Однак за словами британських експертів, одного року буде мало для укладення угоди про торгівлю.
Після Brexit, протягом перехідного періоду, Британія продовжить платити внески до бюджету ЄС і буде дотримуватися інших фінансових зобов'язань, однак буде користуватися більшістю переваг члена спільноти, втративши при цьому право голосу в ЄС.
Раніше повідомлялося, що уряд країни планує внести законопроект щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу до католицького Різдва, 25 грудня.
Нагадаємо, 12 грудня у Великій Британії пройшли дострокові парламентські вибори. Згідно з результатами підрахунків, переможцем парламентських виборів стала Консервативна партія на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном. Так, у Палаті громад (нижній палаті парламенту) консерватори отримали 365 місць з 650. Це означає, що консерватори самостійно зможуть сформувати більшість у парламенті і матимуть достатньо голосів для ухвалення необхідних рішень.
Нагадаємо, 22 жовтня Палата громад британського парламенту підтримала новий законопроект по Brexit, заснований на угоді про Brexit, досягнутої урядом з представниками ЄС минулого тижня.
17 жовтня Євросоюз і Велика Британія досягли нових домовленостей про Brexit. Угоду було схвалено між британськими та європейськими переговорними командами перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі.
У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.
Більше про проблеми і ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для DT.UA "Ендшпіль".