На рахунку британського уряду наразі є кілька швидких перемог. Активізація боротьби з домашнім насильством мала би бути однією з них. Але не стала. Влітку 2017 року уряд прем'єр-міністра Терези Мей отримав міжпартійну підтримку плану про посилення покарання за домашнє насильство. Етап громадських консультацій завершився в наступному травні. Після було вісім місяців бездіяльності. І нарешті цього тижня уряд опублікував законопроект – півтора року після того, як він був вперше представлений. Оскільки Brexit є домінуючою проблемою, інша частина порядку денного залишилася без уваги, пише журнал The Economist у свіжому випуску.
За узгодженими пропозиціями, такі як закон про боротьбу з домашнім насильством, було мало зрушень. Більш масштабні реформи, наприклад, Національної служби охорони здоров'я, відкладено. Інші реформи відстрочені, здається, назавжди. Дата прийняття схеми бюджетних витрат, в якій розписано бюджет Міністерств, не встановлена. Більша частина законодавчих актів, що пройшли у парламент, були дріб'язковими: один закон ввів цінову межу на рахунки за електроенергію, інший - більш жорстке покарання для людей, які світять лазерами на літаки.
Ці заходи дуже далекі від програми, яку намітила Мей, стаючи прем'єр-міністром в 2016 році. Тоді вона пообіцяла розібратися з "пекучою несправедливістю" в британському суспільстві. Замість цього вона витратила більшу частину часу на вирішення проблем щодо Brexit. З 2017 року уряд вніс 46 законопроектів і тільки 28 з них не стосуються Brexit. Якщо відняти з них законопроекти щодо Північної Ірландії, оскільки це все ж таки відноситься до виходу Британії з ЄС, і необхідні для базового функціонування уряду, в парламент було внесено 17 законодавчих актів. Робота уряду практично зупинилася.
Однією з причин цього є відсутність можливості займатися порядком денним. Тягар підготовки до виходу з ЄС сильно перешкоджає державній службі, зазначає Емілі Ендрюс з аналітичного центру "Інститут уряду".
Один з депутатів-консерваторів описує метод правління Мей як "доблесний кулачний бій" - швидке прийняття рішень і угоди з парламентом - речі, з якими вона особливо погано справляється.
"Її здатність нічого не робити - це фантастична навичка", - майже захоплено сказав один з екс-міністрів її кабінету.
"На Даунінг-стріт переконані, що порядок денний повинна має бути сміливим. Я переживаю, що вони в принципі не знають, що це таке", - підкреслив один з чиновників уряду.
Внутрішній порядок денний Мей, безсумнівно, був ускладнений Brexit. Але велика проблема в тому, що такого порядку денного практично не існує.
21 січня прем'єр-міністр Тереза Мей представила "план Б" щодо Brexit. Його суть полягає у відновленні переговорів з Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією і Республікою Ірландія. "План Б" спрямований на отримання підтримки у парламенту, який 15 січня на голосуванні не затвердив досягнуту її урядом угоду про вихід. Нове парламентське голосування за проектом угоди призначено на 29 січня.