Міністерство закордонних справ Венесуели у своїй заяві в понеділок відкинуло рішення більше половини країн Європейського союзу визнати спікера Національної асамблеї країни Хуана Гуайдо тимчасовим президентом. МЗС звинуватив ці країни в "підпорядкуванні стратегії США з повалення уряду" президента Ніколаса Мадуро.
"Суверенітет венесуельського народу не підлягає якому-небудь визнанню будь-якої іноземної влади, тим більше після 200 років розриву колоніальних ланцюгів, завдяки кампанії за незалежність, очолюваної Визволителем Симоном Боліваром", - йдеться в повідомленні МЗС Венесуели. "Уряд Боліваріанської Республіки Венесуела з цього моменту буде всебічно розглядати двосторонні відносини з цими урядами, поки не відбудеться виправлення, яке відкине їх підтримку планів перевороту і перенаправить їх у бік суворого дотримання міжнародного права".
Зазначимо, що через визнання урядом США Гуайдо тимчасовим президентом Мадуро розірвав дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами.
У понеділок Австрія та Іспанія, Велика Британія, Німеччина і Нідерланди, Данія, Латвія, Литва, Люксембург, Португалія, Франція, Чехія і Естонія визнали лідера опозиції Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.
Гуайдо підтримали також Україна, Швеція, Фінляндія та Бельгія.
Мадуро підтримали Росія, Білорусь, Болівія, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сальвадор і Туреччина.
Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".