Після публікації даних опитувань на референдумі, уряд Греції отримав чіткий мандат на захист своєї позиції на переговорах з кредиторами і негайно починає переговори щодо суті угоди з кредиторами.
Про це заявив офіційний представник кабінету міністрів Гавриїл Сакелларідіс телеканалу Ant1.
Згідно з першими даними і опитуваннями, греки сказали "ні" вимогам кредиторів продовжити політику жорсткої економії.
"Такий результат, хоча і з невеликою різницею на користь "ні", дає уряду народний мандат діяти у надзвичайно важких умовах. Він доручає уряду захистити свою власну пропозицію, свої позиції", - сказав Сакелларідіс.
При цьому представник грецького уряду зазначив, що переговори "не починаються з нуля".
Сакелларідіс також закликав до єдності народу, зазначивши, що треба забезпечити, щоб всі громадяни залишалися єдиними незалежно від того, як вони голосували на референдумі. "Необхідно національну єдність", - сказав він.
У свою чергу держміністр Нікос Паппас сказав, що "ні" на референдумі стане посланням світу. "Угода з кредиторами буде краще, якщо переможе "ні", це буде послання світу", - заявив Паппас телеканалу Alpha.
"Немає жодної причини, чому немає ліквідності у банків", - сказав він і підкреслив, що всі хочуть угоду. Він сподівається, що "все буде позитивним".
У випадку, якщо греки проголосують "проти" пропозицій кредиторів вихід Греції з єврозони буде фактично неминучим, попередив в день референдуму президент Європейського парламенту Мартін Шульц.
У той же час грецька влада, що активно агітує громадян голосувати "проти" пропозицій кредиторів, в якості компенсації за закриття банків і обмеження зняття готівки на території Греції зробили безкоштовний проїзд на міському транспорті, а також ввели 50%-ву знижку для проїзду на залізничних поїздах для суддів, які залучені до роботи виборчих комісій.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
В кінці кінців в МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, ніж країна оголосила дефолт.
В самій країні перед референдумом збиралися багатотисячні протести: підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. Напередодні референдуму переваги греків, згідно з даними різних соцопитувань, змінюються протягом дня, проте в цілому готовність сказати "Так" і "Ні" віразили приблизно однаковий відсоток людей (трохи вище 40%).