Уряд Чехії підтримав проект закону про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для одностатевих пар. Щоб ця норма була введена в дію, відповідний законопроект має бути підтриманий як мінімум 101 з 200 депутатів парламенту, а також підписаний президентом, передає Reuters.
Прем'єр-міністр Андрій Бабиш заявив у п'ятницю, 22 червня, що його уряд підтримує одностатеві шлюби. Однак невідомо, коли парламент зможе розглянути законопроект, так як коаліцію досі не сформовано після парламентських виборів, що відбулися у жовтні 2017 року.
Одностатеві шлюби або цивільні партнерства узаконені в 22 з 28 країн Європейського Союзу. У Чехії з 2006 року діє інститут партнерства для одностатевих пар.
Нагадаємо, Конституційний суд Австрії визнав незаконною заборону одностатевим парам укладати шлюб і зобов'язав уряд зняти ці обмеження не пізніше 2019 року. З 2010 року в країні діє інститут громадянського партнерства для одностатевих пар.
У червні 2017 року Бундестаг проголосував за повну легалізацію одностатевих шлюбів у Німеччині і надання їм всіх прав, включно з усиновленням дітей.
У липні того ж року парламент Мальти проголосував за легалізацію одностатевих шлюбів. З офіційних документів виключили слова "чоловік" і "дружина", замінивши їх гендерно нейтральним поняттям "подружжя".
У грудні 2015 року парламент Греції легалізував одностатеві союзи, фактично прирівнявши їх до шлюбів.
У червні 2015 року Верховний суд США узаконив одностатеві шлюби на території всієї країни.
У жовтні 2014-го Естонія стала першою колишньою радянською республікою, легалізувала одностатеві шлюби.
Прихильники одностатевих шлюбів здобули перемогу на референдумах в Ірландії та Австралії.