UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд Британії розробив план відгородження від китайських шпигунів і російських грошей ー The Times

За словами міністра оборони країни, нові правила необхідні для забезпечення прозорості політичної системи і для захисту Британії від гібридних атак держав-противників.

Уряд Великої Британії розробив спеціальний план для того, щоб захистити британських перів від "червоних грошей". Нові жорсткі правила вимагають від членів Палати лордів в повному обсязі розкривати свої ділові зв'язки з Росією і Китаєм, розповідає газета The Times.

Як повідомляє видання, про це стало відомо вчора, коли міністр безпеки Великої Британії Бен Уоллес заявив, що Сполучене Королівство має "закрити лазівку, яку використовують ворожі сили".

За словами міністра, нові правила необхідні для забезпечення прозорості політичної системи і для захисту Британії від гібридних атак держав-противників. На сьогодні члени Палати лордів, на відміну від депутатів Палати громад, не повинні декларувати свої доходи, отримані від іноземних компаній, і розкривати кінцевих бенефіціарів підприємств, на які вони працюють. Нове законодавство з протидії шпигунству, частиною якого і будуть вимоги до членів Палати лордів, також полегшить висилку іноземних шпигунів, навіть якщо вони знаходяться у Великій Британії за офіційними візами.

Times пише, що співробітники китайської компанії Huawei або китайських фінансових установ, наприклад, можуть бути видворені, якщо з'ясується, що вони працюють на китайську розвідку.

В інтерв'ю газеті Уоллес заявив: "Країни, які прагнуть підірвати Захід, використовують вразливі місця в його політиці та ЗМІ. У Великій Британії сильні засоби масової інформації, але одне з наших слабких місць ー відсутність прозорості в політичній системі".

Саме ці дірки міністр хоче закрити, щоб відкритість суспільства і економіку країни не можна було використовувати їм на шкоду.

Депутати Палати громад, раніше ініціювали розслідування щодо кількох перів про зв'язки з Росією, вони хотіли, щоб лордам взагалі заборонили мати інтереси в Росії.

Раніше американське ФБР назвало Китай найбільшою загрозою для США у сфері шпигунства.