Британський законопроект про застосування статті 50 Лісабонської угоди, в якій йдеться про процедуру виходу з Євросоюзу, складається всього з двох пунктів лише 137 слів.
Уряд Терези Мей оприлюднив його всього через кілька днів після того, як Верховний суд заборонив йому починати процедуру Brexit без схвалення британського парламенту.
Як повідомляє The Guardian, у депутатів буде всього 5 днів на те, щоб розглянути документ і провести дебати щодо нього. Голосування повинно відбутися в наступний вівторок чи середу.
В законопроекті йдеться про те, що парламент уповноважує уряд "сповістити про намір Об'єднаного Королівства вийти з ЄС, згідно з умовами статті 50 угоди про Європейський Союз". Передбачається, що наділення такою владою прем'єр-міністра відбудеться "попри будь-які приписи, вказані в акті про Європейську спільноту від 1972 року або в будь-яких інших додатках".
Представляючи законопроект, секретар з питань Brexit Девід Девіс висловив переконання, що пардамент "буде поважати рішення британського народу і підтримає документ швидко".
"Британський народ прийняв рішення залишити ЄС, і уряд зобов'язаний виконати цю роботу", - додав він.
Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін запевнив, що зобов'яже депутатів-однопартійців підтримати законопроект, хоча всередині партії далеко не всі згодні з цим.
Тим часом, лідер ліберал-демократів Тім Фаррон підтвердив, що його однопартійці будуть голосувати проти законопроекту, який він назвав "коротким і не солодким".
Вчора видання The Economist писало, що Британію чекає конституційний шторм після рішення суду щодо Brexit. Оскільки Палата лордів може заблокувати процес виходу з ЄС, і тим самим підняти питання, чому частина парламентарів, яких не обирають, мають такий вирішальний вплив. Крім того, урядам Шотландії і Північної Ірландії не подобається, чому рішення щодо Brexit приймається без їхньої участі. А це ставить під загрозу цілісність Британії.
Тим часом, британські ліберал-демократи вимагають новий референдум щодо Brexit. Вони переконані, що виборці повинні сказати своє остаточне слово.
Раніше повідомлялося, що Тереза Мей повідомила про намір покинути загальний ринок ЄС, так як вихід з ЄС без цього буде не повним. Такий варіант виходу може мати відчутні економічні наслідки як для Великої Британії, так і для ЄС.