UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд Сунака підвищить податки, аби залатати бюджетну діру

Водночас в Британії обіцяють подбати про незахищених.

Ріші Сунак збирається запровадити загальне підвищення податків для того, аби затулити діру в бюджеті розміром 50 мільярдів фунтів. Про це повідомляє Financial Times.

Інсайдери Міністерства фінансів повідомили, що Сунак і міністр фінансів Джеремі Хант дійшли висновку, що податки зростуть для всіх без виключення, однак найбільше податків сплачуватимуть багатії.

«Після запозичень сотень мільярдів фунтів стерлінгів через Covid-19 і запровадження масштабної підтримки рахунків за електроенергію ми не зможемо заповнити фіскальну чорну діру одним лише скороченням витрат», — вважають у міністерстві.

Уряд змушений зменшувати дефіцит, оскільки економіка країни балансує на межі рецесії, а інфляція тримається на 40-річному максимумі.

Хант також скасував плани щодо зниження базової ставки податку на прибуток на 1 відсоток з 20 до 19 пенсів, які Сунак, перебуваючи на посаді міністра фінансів, обіцяв запровадити у 2024 році. Представники казначейства заявили, що існує «приголомшлива фіскальна чорна діра», ймовірно прагнучи підготувати громадськість до важких економічних новин, які Хант оголосить під час виступу із осінньою заявою 17 листопада.

Читайте також: МВФ: найгірше попереду, рецесія в економіці розпочнеться з 2023 року

На початку минулого десятиліття, після банківської кризи, тодішній міністр фінансів Джордж Осборн запровадив жорстку економію, і здійснив реформу із співвідношенням скорочення витрат до підвищення податків 80:20. За словами інсайдерів Міністерства фінансів, Хант розглядає варіант, який буде ближче до 50 на 50.

Водночас, на зустрічі  Хант і Сунак домовились  продовжувати захищати найбільш вразливі верстви населення під час цього важкого періоду.

У день свого призначення глава британського уряду наголосив, що економічна стабільність і впевненість опиняться в центрі порядку денного, однак зазначив, щ це означатиме важкі рішення.

Читайте також: NYT: Ріші Сунак очолить уряд Британії через ту ж причину, чому він не зробив це місяць тому

Як повідомлялось, за останні дев’ять місяців світові акції та облігації втратили рекордну суму в 36 трильйонів доларів.