UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український хакер, обвинувачений США в крадіжці банківської інформації, відмовився визнати провину

Сергію Вовенко може загрожувати до 30 років тюремного ув'язнення.

Український хакер, якого влада США звинувачуює у кібершахрайстві й змові з метою здійснення хакерського злому і крадіжки електронної банківської інформації, відмовився визнати свою провину під час слухань, що пройшли в понеділок, 19 жовтня, у федеральному суді в штаті Нью-Джерсі.

Згідно з інформацією прокуратури, 29-річний Сергій Вовненко разом зі своїми спільниками з 2010 по 2012 роки здійснювали кібератаки на комп'ютери ряду приватних осіб і компаній в США. Жертвою злому, зокрема, стало якесь велике фінансова установа в Нью-Джерсі, назва якого не розголошується в інтересах слідства.

Влада США вважають, що хакери викрадали особисті дані, в тому числі паролі банківських рахунків і номери кредитних карт. Після цього вони продавали дану інформацію або ж самі знімали з рахунків своїх жертв великі суми грошей.

Вовненко, який за заявами прокуратури, був організатором даного угрупування, нещодавно був екстрадований з Італії, де був затриманий за ордером США ще в 2014 році.

Суд у Нью-Джерсі відмовився випустити громадянина України під заставу. У разі доведення провини Сергію Вовненко може загрожувати до 30 років позбавлення волі.

Читайте також: Китайські хакери продовжують атакувати американські компанії - ЗМІ

Найбільше число кібератак на державні установи і приватні компанії США здійснюються російськими і китайськими хакерами. У серпні США офіційно звинуватили російських хакерів у кібератаці на Пентагон. На даний момент ще не ясно, чи діяли хакери самостійно або за наказом уряду РФ. Підкреслюється, що кіберзлочинцям не вдалося заволодіти якоюсь секретною інформацією.

Китай підозрюють у причетності до кібератак в червні, коли було викрадено величезну кількість персональних даних федеральних службовців. Тоді в результаті кібератаки хакери отримали дані про 4 млн державних службовців США. Міністерство внутрішньої безпеки повідомило, що на початку травня відбувся злам бази даних міністерства внутрішніх справ та планово-адміністративного управління адміністрації США. Розслідуванням цієї події займається ФБР. Китай відхрестився від цих звинувачень.

У травні представник Держдепартаменту Джефф Ратко підкреслив стурбованість Вашингтона так званої "великої гарматою" Пекіна – новою кіберзброєю, яку КНР використовує для здійснення DDoS-атак. Обама раніше постановив створити систему, яка б надала можливість Вашингтону накладати санкції на хакерів з інших держав.