UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українців на підприємстві під Варшавою зобов'язали працювати у синьо-жовтій уніформі

Компанію Lindab звинуватили у дискримінації. У національну інспекції з питань праці вже направлено прохання втрутитися в ситуацію.

Міжнародна компанія Lindab, що займається виробництвом водостоків та вентиляційних труб, зобов'язала українських співробітників носити уніформу синьо-жовтого кольору, внаслідок чого підприємство звинуватили у дискримінації.

Польське відділення Lindab розташоване в селищі Верушув, недалеко від Варшави. У ньому працюють 200 чоловік, у тому числі 40 українців, повідомляє Wyborcza.pl.

Наголошується, що питання про різну форму для польських та українських співробітників було оприлюднене іноземним підрядником компанії, яка доповіла асоціації проти расизму Never Again.

Про цей випадок розповів журналістам один з клієнтів, який помітив, що працівники компанії носять уніформу різного кольору в залежності від відділу, в якому вони працюють. Однак українські працівники зобов'язані носити одяг тільки синьо-жовтого кольору.

Керівник підприємства Міхал Вроблевський заперечує звинувачення у дискримінації. За його словами, таким чином "позначають" співробітників, які не розмовляють польською мовою.

"У нас всі співробітники носять сині штани і різні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською", - пояснив він.

У свою чергу експерти з питань протидії дискримінації впевнені, що подібні дії роботодавця незаконні і є "принизливою практикою сегрегації". В асоціації Never Again відзначають, що таке позначення українців не має функціонального змісту, але створює національний поділ серед співробітників.

Тим часом керівник підприємства стверджує, що така ідентифікація допомагає самим українцям.

За даними польського телеканалу TVN, у національну інспекції з питань праці вже направлено прохання втрутитися в цю ситуацію.

Як повідомлялося, з 2018 року в Польщі змінилися правила працевлаштування іноземців. Безкоштовну декларацію про намір працевлаштувати іноземця замінили платним дозволом на сезонні роботи.