"Деякі країни взагалі прибрали реформу (щодо офшорів, - ред.) "в стіл". Сім із 10 держав, у яких діючі або колишні лідери засвітилися панамському архіві, продовжують мовчати або відмовляються відкривати розслідування, включаючи Саудівську Аравію, Катар і Україну, де парламент відхилив пропозицію про створення комісії з розслідування", - йдеться в повідомленні.
До політичних наслідків публікація "панамського досьє" привела в Ісландії, Вірменії, Іспанії, Австрії та Уругваї. Так, після "Панамського архіву" у відставку подали міністри, керівники державних банків або інші вищі чиновники.
Крім того, публікація цього досьє дозволила повернути або заарештувати близько 110 млн доларів корупційних коштів - майже 90 млн доларів з них було заарештовано в Колумбії, 20 млн. доларів - у Мексиці.
Також по всьому світу закрилися дев'ять офісів компанії Mossack Fonseca, її оштрафували майже на 500 тисяч доларів.
На початку квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про числені офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.
На початку травня "панамське досьє" поповнилося новою значною порцією інформації. Як писав у своїй статті для DT.UA Сергій Кораблін, найбільш гостро на його публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальна справа в США, спецкомісія Європарламенту, плани боротьби з офшорами Мінфіну Німеччини та великої п'ятірки ЄС.