UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має все необхідне для покарання Росії – Los Angeles Times

Києву варто перекласти фінансування терористичних "республік" на плечі Москви.

Україна зараз досить сильна, щоб влаштувати 3 серйозне економічне і політичне випробування, а заодно і врятувати себе. Про це на сторінках Los Angeles Times пише старший науковий співробітник Інституту Зальцмана з вивчення війни і миру Раджан Менон і професор Університета Рутгерса в Нью-Арку Джордж Мотіл.

Експерти вважають, що немає сенсу чекати, як президент Володимир Путін відреагує на економічні проблеми Росії, і як це вплине на його політику щодо України.

Кремлю варто влаштувати випробування, і Київ це може. Але йому доведеться змиритися з гіркою реальністю, що так звані "ДНР", "ЛНР" і Крим не повернуться в склад України найближчим часом.

"Відповідно, Києву варто діяти так, ніби ці регіони більше не частина України. Але при цьому не варто визнавати їхню приналежність до Росії", - пишуть автори.

Навпаки, Україна повинна залишити відчиненими двері назад для сепаратистських регіонів, але економічним забезпеченням цих території нехай займається Росія. Київ може запропонувати Москві свій план мирного врегулювання.

Він складатиметься з пропозиції створити демілітаризовану зону в Донбасі і введення незалежних миротворців для контролю цієї зони. При цьому українська сторона може погодитися на символічне відведення військ і пообіцяти, що впродовж найближчих 5 років не буде претендувати на членство в НАТО. І якщо Росія погодиться на цей план і виконає його, то Україна тільки виграє.

"Відмова від членства в НАТО зробить цей план дуже привабливим для Росії, не жертвуючи ніякими стратегічними планами Києва. НАТО навряд чи прийме Україну в свій склад найближчим часом", - йдеться в статті.

В цей же час, для проведення реформ, частина з яких будуть дуже болючими, Україні потрібен мир. Війна ставить під загрозу благополуччя 40 мільйонів українців заради визволення 5 мільйонів тих, хто змушений жити в умовах російської окупації.

"В України є унікальна можливість врятувати себе. Вона повинна сміливо скористатися цією можливістю і випробувати російську зацікавленість в мирі, яку Кремль часто гучно проголошує. А заодно запропонувати Путіну вирішення його ж проблем і зберегти обличчя", - вважають експерти.

Разом з тим, ЗМІ нещодавно повідомляли, що Кремль хоче "заштовхати" "ДНР-ЛНР" до складу України. Так званим "заштовхуванням" Донбасу назад займається Владислав Сурков і новий заступник начальника управління АП з соціально-економічного співробітництва з країнами СНД, Абхазією і Південною Осетією Ігор Удовиченко, який змінив на цій посаді Бориса Рапопорта, "ідейного прихильника" сепаратистів, який, як стверджують джерела, недостатньо проявив себе в очах керівництва. Президент Росії Володимир Путін теж заявляв про необхідність входження Донбасу в спільний з Україною політичний простір.