У Варшаві точно не знають, скільки саме поляків беруть участь у боях на Сході України. Але значно гострішою загрозою є ті громадяни 3, які поїхали воювати в Сирію.
Про це розповів голова Служби державної безпеки Польщі Станіслав Козей, - повідомляє Rzeczpospolita. За його словами, це добре, що не так багато співвітчизників стали на бік якоїсь із сторін у війні на Сході України.
"Участь поляків дуже помітна у війні на Близькому Сході. Значно більше наших громадян беруть участь у боях в Сирії, ніж в Донбасі. Мотиви мають ідеологічний, релігійний характер, а дехто поїхав на війну з цікавості", - розповів він.
На прохання журналістів охарактеризувати українську армію через рік після анексії Криму, Козей відповів, що Збройні сили України виявилися не такими і слабкими, як можливо хтось подумав. Щоправда на момент вторгнення Росії в Крим українські військові були не готові відбивати агресію. А солдати не були належним чином проінструктовані, як їм діяти.
Сьогодні ж стан українського війська значно кращий, однак голова Служби державної безпеки Польщі не вірить, що Києву найближчим часом вдасться повернути Крим.
"Україна лишилася сам на сам з однією з найпотужніших армій світу. Ослаблена політично і стратегічно, Україна поки що не має шансів повернути Крим", - сказав він.
Тим часом, в Польщі з'явилася пропутінська партія, яка підтримує бойовиків в Донбасі під назвою "Зміна". На її чолі стоїть Матеуш Піскорський, який під час так званого референдуму про від'єднання Криму від України, який влаштували російські військові, був нібито "спостерігачем" від Польщі.