UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і чотири країни скоординували дії для покарання винних за "Боїнгу"

Австралія, Нідерланди, Бельгія, Малайзія і Україна домовилися про подальшу координації та спільну роботі з метою покарання винних в аварії МН-17.

У Нью-Йорку президент Петро Порошенко домовився з керівництвом держав-учасників Спільної групи з розслідування авіакатастрофи МН-17 щодо подальшої координації та спільній роботі з метою покарання винних у трагедії малазійського Боїнга. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Глави делегацій держав-учасників Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН-17 висловили розчарування російським вето при голосуванні в раді безпеки ООН за резолюцію про створення трибуналу для розслідування катастрофи, яке відбулося 29 липня", - йдеться в повідомленні.

29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.