Офіційні підсумки розслідування причин позаштатного аварійного запуску ракети носія (РН) "Зеніт-3SL" американським супутником зв'язку Intelsat 1 лютого 2013 року в рамках програми "Морський старт" будуть оголошені у квітні, повідомив глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Алексєєв.
"Висновки офіційно про причини аварії будуть оголошені комісією у квітні", - сказав він на брифінгу в Кабінеті міністрів у середу, 10 квітня у Києві.
Як повідомив голова ДКАУ, наразі комісія встановила, що основною причиною аварійного пуску стала відмова бортового джерела потужності (БДП).
"Однозначно причина в ньому", - сказав Алексєєв.
При цьому він відзначив необхідність з'ясувати причину відмови агрегату. "Там є помпи, клапани", - сказав він.
За даними голови ДКАУ, незважаючи на невдалий запуск в лютому, консорціум Sea Launch ухвалив рішення відновити пуски з морського космодрому. Пуск за програмою запланований на четвертий квартал 2013 року.
Як повідомлялося, при запуску "Зеніт-3SL" з супутником Itelsat-27 за програмою "Морський старт" 1 лютого сталася аварія. Ракета впала у Тихий океан за 2,5 км від стартової платформи.
Заступник голови військово-промислової комісії при уряді РФ Олег Бочкарьов 21 лютого повідомив, що російська спеціальна комісія завершила розслідування причини аварії ракети "Зеніт". "Доповіли, розібралися, винні будуть покарані", - сказав він.
У ДКБ "Південне" 26 лютого підтвердили попередню версію про те, що причиною аварії стало БДП, розроблене в КБ та вироблене ВО "Південмаш" (обидва - 3).
Віце-прем'єр України 3 не висунула Україні претензій у зв'язку з аварійним запуском "Зеніту".
"У нас з Росією партнерські відносини, загальні проблеми, два ступені (РН) - російські. Ні про які докори і ультиматуми мови немає взагалі", - сказав він.
Міжнародний консорціум Sea Launch створений у 1995 році. Після реорганізації в 2010 році 95% його акцій належать Energia Overseas Limited (EOL), "внучці" РКК "Енергія" (РФ), 3% - американській Boeing, 2% - норвезькій Aker Solutions.
З 2008 року з міркувань економічної доцільності комерційні запуски супутників масою до 4,5 тонн здійснюються з космодрому 3) у рамках програми Land Launch за допомогою РН "Зеніт-3SLБ", а понад 4,5 тонн - з морського космодрому за допомогою РН "Зеніт-3SL".
У цілому консорціум 3 здійснив 35 пусків ракет "Зеніт-3SL" з рухомої платформи у Тихому океані, з яких один був частково успішним, два - аварійними. !zn
Читайте також:
Ракета-носій "Зеніт" впала в океан через кілька хвилин після старту
Росія поклала на Україну провину за аварію ракети "Зеніт"
Україна має намір до 2017 року запустити три космічні апарати
Експерти: Запуск ракети "Зеніт" в океан відкинув Росію на півстоліття назад