UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готова надати всю наявну інформацію про Манафорта – Гройсман

Запити з боку США поки не надходили.

Українська сторона готова надати США всю наявну у влади інформацію про діяльність політконсультанта Статі Манфорта, який перебуває під слідством у Сполучених штатів і був тісно пов'язаний з політиками і олігархами з нашої країни.

Про це в інтерв'ю канадському телеканалу CBC заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми поки не отримували жодних запитів з боку США у зв'язку з цією справою, але якщо такий запит буде отримано, то ми, звичайно, надамо інформацію, яка у нас є", - сказав він.

Прем'єр сказав, що справа Манафорта пов'язано з періодом правління колишнього президента Віктора Януковича.

"Мій уряд не має абсолютно ніякого відношення до цього скандалу", - підкреслив він.

Вранці 30 жовтня екс-глава штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР.

Манафорту і його ділового партнера Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.