Європейський Союз виключив Україну із «зеленого списку» країн, чиї громадяни можуть в'їжджати до країн блоку без дотримання карантинних обмежень.
Таке рішення ухвалено у зв'язку з погіршенням ситуації з коронавірусом – наша країна виходить на пік третьої хвилі епідемії, а за смертністю обійшла США. Напередодні від ускладнень захворювання померли 833 людини – максимальний показник від початку пандемії.
Тепер кордони закриють?
Не обов'язково. Рішення має рекомендаційний, а не юридично зобов'язальний характер, кожна країна ЄС має право самостійно визначати умови перетину кордону.
«Після виключення України із «зеленого списку» ЄС тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде. Це рекомендація, а фінальні рішення прийматиме кожна окрема країна ЄС», - наголошував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Що далі
Список держав, громадяни яких можуть вільно подорожувати до країн ЄС, переглядають щодва тижні. Залежно від епідситуації у них приймається рішення щодо включення країни до «зеленого списку» або виключення з нього.
Зі зростанням захворюваності на коронавірус, Україна опинилася серед кандидатів на виключення. Згідно з прогнозами науковців та аналітиків, на пік нової хвилі наша країна може вийти вже цього місяця, після чого захворюваність почне знижуватися.
З поліпшенням ситуації наша країна зможе претендувати на повернення до списку.
Зелене світло «зеленого сертифікату»
Вагомою підмогою у подорожах також стане щеплення від ковіду вакцинами, схваленими національними регуляторами та ВООЗ.
Більшість країн готові залишити кордони відкритими для вакцинованих мандрівників. Залежно від індивідуальних вимог, для в'їзду може знадобитися міжнародне свідоцтво про вакцинацію або COVID-сертифікат, визнаються всі вакцини, що є в Україні.
19 серпня Європейський Союз офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія». «Зелений» (для щеплених двома дозами) залишається чинним протягом року. Розповідаємо, як згенерувати документ.
Голова МЗС Дмитро Кулеба рекомендував українцям ретельно вивчити правила перетину кордону до кожної країни ЄС, позаяк держави самостійно прийматимуть рішення про те, чи пускати туристів з України.