UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці не хочуть чути, що справедливість буде досягнута. Вони хочуть, щоб її вже досягли – Кулеба у Гаазі

"Однак перші кроки показують, що відповідальності за російську агресію та подальші звірства не уникнути".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у межах виступу на міжнародній конференції в Гаазі заявив, що український народ потребує справедливості прямо зараз, а не в далекому майбутньому. Про це він написав у своєму Twitter.

"У виступі на відкритті конференції 57 країн "Відновлення справедливості для України" в Гаазі я наголосив, що українцям справедливість потрібна саме зараз. Не в далекому майбутньому. Українці не хочуть чути, що справедливість буде досягнута. Вони хочуть, щоб її вже досягли. Не лише на полі бою, а й у залах суду та в реальних рішеннях. І вони мають право цього вимагати", – наголосив глава МЗС.

За його словами, у цьому контексті ми вже маємо відчутні результати на чотирьох напрямках:

1. Запрацював Реєстр пошкоджень, який дозволяє українцям вимагати відшкодування за пошкодження або знищення житла, і його сфера застосування буде розширюватися і надалі.

2. Створено Міжнародний центр з переслідування злочину агресії проти України (МЦПК), прокурори якого наразі проводять розслідування та готують обвинувальні акти щодо цього злочину.

3. Міжнародний кримінальний суд вже видав перші чотири ордери на арешт, у тому числі російського диктатора Путіна, і ми очікуємо, що їх буде більше.

4. Перші рішення щодо використання заморожених російських активів на користь України вже прийняті, і ця робота має досягти більших результатів цього року.

"Однак перші кроки показують, що відповідальності за російську агресію та подальші звірства не уникнути", – резюмував Кулеба.

Читайте також: Владіміра Путіна можна судити за його злочини вже зараз — The Telegraph

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна закріплює дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє главу Кремля можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати диктатора і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".