UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські прапори набули нечуваної популярності у світі

Люди вивішують їх біля власних будинків та магазинів.

Спеціалізовані виробники та власники магазинів помітили значне підвищення попиту на синьо-жовті прапори після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє BBC.

Українські прапори почали з'являтися не лише на флагштоках офіційних установ, а й у вікнах та балконах багатьох будинків, господарі яких хочуть продемонструвати свою солідарність з українцями.

Декілька британських веб-сайтів, які продають прапори різних країн, повідомили про те, що тепер постійно виробляють синьо-жовті прапори, а також "постійно їх розпродають".

Співробітник британської компанії Flagmakers зазначив, що за 8 років у компанії жодного разу не продав українського прапора до того, як почалася війна. "Ми розпродали їх за лічені дні, коли почалася війна, і тепер ми постійно робимо їх на замовлення", - додав він.

Виробники із Британського Честерфілду також заявили, що з лютого продали близько 400 українських прапорів. Найбільшими та постійними покупцями є адміністративні установи та готелі.

У лютому та березні канадська компанія World of Maps створила та продала 155 українських прапорів, що є найбільшою кількістю прапорів однієї країни, яку вони колись продавали, за винятком прапорів власної країни на День Канади.

"Кількість прапорів, проданих за останні два місяці, перевищила звичайну кількість у 10 разів. Вони є потужними символами країни. Просто мати прапор України — це вже багато про що говорить", — впевнений Бред Грін, власник компанії World of Maps.

За перший тиждень вторгнення Росії компанія Windco Flags з Португалії продала близько 50 українських прапорів, після чого замовлень з'явилося ще більше. Першими прапори купили адміністративні установи регіону, проте незабаром їх почали шукати директори шкіл, магазини та звичайні жителі.

Американська компанія Symonds Flags and Poles, яка базується в Ірвінгу, Техас, ніколи не виготовляла українські прапори до початку повномасштабної війни в Україні. Але тепер компанія відчула потребу у виробництві синьо-жовтих прапорів.

"Наразі ми продаємо більше прапорів України, ніж прапорів Техасу", - заявила менеджер з продажу Крістіна Фаррелл.

Symonds Flags and Poles, як і багато інших виробників, жертвує всі доходи від прапорів на гуманітарну допомогу Україні.

За даними Офісу генпрокурора, через збройну агресію Кремля, загинули ще майже пів сотні дітей. Станом на сьогодні ця моторошна цифра – 191, ще близько 350 дітей отримали поранення.