UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українське зерно не можна транспортувати до країн Балтії через Білорусь – президент Литви

Гітанас Науседа пояснив небезпеку транспортування українського зерна через Білорусь.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що українське зерно не можна транспортувати до країн Балтії через Білорусь, передає Delfi. Він зазначив, що раніше пошкоджена, а потім відремонтована для переправлення зерна залізниця на українсько-білоруському кордоні може сприяти новій атаці на Україну з території Білорусі.

«Давайте спершу подивимося з позиції України. Хочуть сказати, що потрібно упорядкувати всю інфраструктуру, потрібно упорядкувати рух, щоб добрива рухалися з території України через Білорусь до країн Балтії – чи не станеться так, що цією налагодженою інфраструктурою на якомусь етапі війни рухатиметься військова техніка у зворотному напрямку? Їм слід дуже обережно оцінювати таку перспективу», - заявив Науседа журналістам у Крекенаві.

З його слів, білоруський диктатор Олександр Лукашенко дав зрозуміти, що підтримує військову агресію РФ. А це означає, що про перевезення вантажів через Білорусь не може бути й мови.

«На мій погляд, останнім часом ситуація лише погіршилася, і Лукашенко показав, що він в одному човні з Владіміром Путіним у цій мерзенній агресії. Моя думка та оцінка не змінюються – треба шукати інші альтернативи», – заявив Науседа.

Президент Литви також не бачить можливості поновлення транзиту білоруських добрив через його країну. Саме таку умову Лукашенко поставив на перевезення українського зерна через Білорусь.

«Європейський Союз ввів дуже чіткі санкції щодо добрив, Литва повторила ці санкції, і що — давайте заплющимо очі і скажемо, що Лукашенко раптом став набагато прийнятнішим лідером або зробив щось добре, тому ми маємо скасувати ці санкції?», – додав литовський президент.

Читайте також: Росія вдвічі збільшила експорт зерна, у тому числі за рахунок викраденого в Україні

Раніше голова європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що  Європейський Союз намагається знайти альтернативний шлях для експорту 20 мільйонів тонн зерна з України.

Президент Франції Еммануель Макрон пропонував Путіну підготувати проект резолюції Ради безпеки ООН для звільнення зерна із заблокованих українських портів.