Хресна хода в Колізеї відбулась 15 квітня за участю українки та росіянки. Жінки, які 20 років тому залишили свої країни та приїхали до Італії, разом працюють в місцевому госпісі. Вони спільно тримали хрест під час 13-ї стації, за попереднім задумом, цю зупинку мали супроводжувати текстом роздумів, у якому звучить теза про "братні народи". Та на прохання Києва його скасували і присутнім запропонували помолитися в тиші. Про це повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш.
"До аргументів української сторони (а офіційна заява і відповідна нота посольства України при Святому Престолі була першою у ряду інших подібних звернень) поставилися в Апостольській Столиці з увагою: замість запланованого розлогого тексту, в якому мала звучати теза і про "братські народи", було запропоновано помолитися в тиші", — зауважив він.
Шансів, що Святий Престол змінить опублікований в офіційних джерелах текст і зміст Хресної ходи, було мало. Але ніяк не відреагувати на це також було неможливо, переконаний Юраш.
Про реакцію Ватикану на зауваги українців також пише католицьке видання “Credo”.
"Перед обличчям смерті мовчання є красномовнішим від слів. Тож зупинімося в молитовній тиші і нехай кожен у своєму серці помолиться за мир у всьому світі", — так прозвучав заклик до молитви, після чого над площею запанувала тиша.
Минулого місяця ми повідомляли, що десятки громад та кілька монастирів у різних областях України приєдналися до Православної церкви України.Раніше Священний Синод ПЦУ закликав архієреїв, духовенство та парафіян громад Української православної церкви Московського патріархату «наслідувати Томосу» та приєднатися до ПЦУ.