UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна отримає доступ до ринків Близького Сходу після підписання угоди про економічний "безвіз” з ОАЕ

В Мінекономіки порахували вигоду для держави і бізнесу, якщо угоду підпишуть сторони

Об’єднані Арабські Емірати та Україна офіційно завершили перемовини щодо укладання угоди про всеосяжне економічне партнерство. В угоді мова йде як про зовнішньоекономічні відносини, як, наприклад спрощення доступу до ринків товарів в обох країнах, так і поліпшенні можливості щодо співпраці на ринку різноманітних послуг, в інвестиційній, цифровій економіці, повідомляє Міністерство економіки.

Читайте також: Росіяни залишають ОАЕ разом із своїми капіталами

“Це перша угода у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише Об’єднані Арабські Емірати, але загалом регіони Затоки. Тобто це вихід не лише на ринок Еміратів, а вихід на глобальний ринок. Бо Емірати — це торговельний, економічний, фінансовий хаб. Емірати займають перші сходинки з погляду логістики торгівлі”, – прокоментувала завершення складання тексту угоди перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Що буде далі і коли працюватиме угода та яку користь матиме для українського бізнесу?

Сторони після узгодження тексту починають опрацювання його юристами-експертами та готують для підписання. “Аналіз короткострокового впливу показує, що угода може сприяти збереженню позитивного сальдо торгівлі товарами. У середньо- та довгостроковій перспективі може вплинути на зміщення траєкторії розвитку реального ВВП на 0,10%”, – зазначає Мінекономіки.

На думку спеціалістів міністерства найбільш інтенсивно можуть розвиватись такі напрямки як транспорт, металургія, харчова промисловість з борошномельним та олійним сегментом. Має відбутись також прогнозоване зростання експорту металів та рослинної олії. 

У січні 2024 року президент України Володимир Зеленський подякував під час телефонної розмови президенту Об’єднаних Арабських Еміратів шейху Мухаммаду бін Заїду Аль Нагаяну за активну роль Еміратів у процесі обміну полоненими. Також він додав, що ОАЄ надали велику допомогу, постачаючи джерела енергії для критичної інфраструктури.