UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Україна корумпована на всіх рівнях»: експрезидент Єврокомісії проти українського вступу в ЄС

Юнкер закликав Брюссель «не давати неправдивих обіцянок» українцям, які і без того страждають.

Колишній президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер розкритикував можливість вступу України до ЄС, назвавши країну тотально «корумпованою».

«Будь-хто, хто мав якесь відношення до України, знає, що це країна, яка корумпована на всіх рівнях суспільства. Незважаючи на її зусилля, вона не готова до вступу, їй потрібні масові внутрішні реформи», - цитує слова Юнкера Politico.

Він додав, що не варто «давати марні обіцянки» українцям, тому що це не піде на користь ані ЄС, ані Києву.

«Ви не повинні давати неправдивих обіцянок людям в Україні, які в стражданнях по вуха. Я дуже розлючений деякими голосами в Європі, які кажуть українцям, що вони можуть негайно стати членами ЄС», - сказав він.

Експрезидент Єврокомісії додав, що членство для таких країн-претендентів, як Україна і Молдова, має бути пов'язане з «внутрішніми реформами» і підтримане «кваліфікованою більшістю». Протягом багатьох років Україна стикалася з питаннями щодо свого послужного списку в боротьбі з корупцією.

Читайте також: Переговори про вступ України в ЄС можуть розпочатися вже цього року — глава МЗС Чехії

Нинішній голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Шарль Мішель налаштовані набагато більш оптимістично, ніж Юнкер, щодо вступу України до організації. У вівторок видання Politico повідомило, що ЄС готується розпочати переговори з Україною про її майбутній вступ, а офіційне оголошення очікується вже в грудні, про що сказали троє дипломатів.

Під час візиту до Києва у вівторок міністр закордонних справ Німеччини Аннелена Бербок підкреслила, що «майбутнє України - в Європейському Союзі. У нашій спільноті свободи, яка простягнеться від Лісабона до Луганська». У вересні, під час візиту до Києва, Бербок також зазначила, що Україні потрібно робити більше для викорінення корупції.

Фон дер Ляєн позитивно оцінила заявку України на членство в ЄС і закликала розширити організацію до 30 країн під час своєї промови про стан справ у вересні.

Читайте також: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening

Politico також нагадує, що в серпні двоє українських високопосадовців були названі підозрюваними у схемі розкрадання коштів під час закупівлі гуманітарної допомоги. А в Олексія Резнікова, який на той час був міністром оборони, виникли проблеми через закупівлі харчування для військових. Президент Володимир Зеленський запропонував прирівняти корупцію до державної зради. Але його ідею розкритикували, оскільки вона розширила б повноваження СБУ.

«У нас був поганий досвід з деякими так званими новими членами, наприклад, коли мова йде про верховенство права, Не можна, щоб це повторилося знову», - сказав Юнкер.