UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина поки що не вирішила, чи буде на Саміті миру. Сіярто поскаржився, що туди не покликали РФ

Главі угорського МЗС також не подобається, як європейські та західні країни сприймають російсько-українську війну.

Угорщина поки не вирішила, чи братиме участь у Саміті миру в Швейцарії. Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сіярто в інтерв'ю ОНТ висловив свою думку, що на саміті нібито має бути й РФ.

«Ми ще не ухвалили рішення. І я скажу вам чому. З одного боку, ми справді поважаємо Швейцарію. Ми поважаємо швейцарські зусилля щодо досягнення миру. Ми дійсно поважаємо їхню позицію. Але водночас питання, чи має мирна конференція сенс, якщо відсутні сторони війни. Тож якщо не обидві сторони війни представлені, я думаю, це законне питання, чи має вся конференція сенс з погляду кінцевої мети, а саме прагнення миру», – заявив Сійярто.

Читайте також: Під час головування в ЄС Угорщина лобіюватиме вступ Грузії та Молдови, але не України — Сіярто

Тому, за його словами, в Угорщині переконані, що мирна конференція могла б дати надію на мир, якби «обидві сторони сиділи за столом». При цьому додав, що «Росія перебуває у стані війни з Україною».

Водночас Сійярто поскаржився, що західні та європейські країни схильні вважати своєю війною до бойових дій в Україні.

«Вони схильні вважати, що вони також перебувають у стані війни з Росією. Ми так не відчуваємо. Я маю на увазі, що Росія не нападала на нас. Ми не у стані війни. Україна не бореться за нас. Якби на нас напали, то це була б інша ситуація. Але на нас не нападали, як і на інші держави Європейського Союзу. Генеральний секретар НАТО говорив дуже чітко, що жоден із союзників Альянсу не перебуває під військовою загрозою. Тож якщо ми не перебуваємо під військовою загрозою, то чому ми вважаємо, що це наша війна?», – заявив Сійярто.

Читайте також: Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто виступить на російському форумі, який проігнорували всі цивілізовані країни

Саміт миру відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. РФ не була запрошена. Учасники саміту планують узгодити загальну переговорну позицію, а потім передати її Росії.

Наразі Україна має підтвердження 106 країн щодо участі у Саміті світу. У Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії на запит ZN.UA раніше розповідали про мету Саміту миру, що стосується, зокрема, прокладання шляху до майбутнього мирного процесу, розробки для цього практичних елементів та кроків.