UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода про припинення вогню в Газі, скоріше за все, не буде досягнута під час президентства Байдена — WSJ

Переговори зайшли в глухий кут, оскільки ХАМАС та Ізраїль заглиблюються в деталі.

Переговори про припинення вогню між палестинським бойовим угрупованням ХАМАС та ізраїльським урядом останніми днями зайшли в глухий кут, заявили арабські посередники, що робить будь-яку угоду малоймовірною до завершення роботи адміністрації Байдена, зазначають кореспонденти The Wall Street Journal.

Бойовики ХАМАС знову наполягають на тому, щоб Ізраїль погодився на постійне перемир'я, що Ізраїль вже давно виключає.

Відсутність прогресу — це удар по команді президента, яка інвестувала значну кількість часу і політичного капіталу в безрезультатні спроби досягти угоди. Це також розчарування для палестинців у Газі, які втомилися від більш ніж річної боротьби й поневірянь, вважають кореспонденти.

Читайте також: Ізраїль вперше взяв на себе відповідальність за вбивство лідера ХАМАС

В Ізраїлі сім'ї заручників чинять сильний тиск на прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу, щоб він уклав угоду, яка забезпечить їхнє звільнення, стверджуючи, що кожен день ув'язнення загрожує їхньому життю і благополуччю.

За словами посередників, сторони розглядають можливість 60-денного періоду припинення вогню, який передбачає звільнення до 30 заручників, що утримуються в Газі. За їхніми словами, в обмін на це Ізраїль звільнить палестинських в'язнів і дозволить більший потік гуманітарної допомоги в Газу.

Читайте також: Білий дім оптимістично налаштований щодо угоди про припинення вогню в Газі у фінальні дні президентства Байдена

Арабські посередники заявили, що очікують, що обидві сторони повернуться за стіл переговорів після приходу до влади у Вашингтоні нової адміністрації. Новообраний президент Дональд Трамп заявив в ефірі телеканалу Truth Social, що на Близькому Сході буде "пекло, за яке доведеться заплатити", якщо заручники не будуть звільнені до того, як він вступить на посаду в січні.

Раніше експерт Центру близькосхідних досліджень AMES Ігор Семиволос назвав "П’ять несподіванок першого року війни Ізраїлю в Газі" та спрогнозував, як може розвиватися ситуація далі.