Укладена угода між Москвою і Вашингтоном повинна була перевірити довіру між країнами, однак останній тиждень у Сирії показав – США і РФ не змогли подолати недовіру і ворожість, пише The Wall Street Journal.
Трохи більше тижня тому коаліція на чолі з США помилково розбомбила сирійські позиції армії, у результаті - десятки жертв, що викликало хвилю обурення в Москві. Два дні потому був нанесений смертельний удар по конвою гуманітарної допомоги в Алеппо, у якому офіційні особи США звинувачують Росію.
Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не говорили з п'ятниці, 23 вересня, і у них не заплановано ніяких зустрічей. Військові США і РФ не хочуть обмінюватися розвідувальною інформацією з російською стороною, а російські військові "висміюють" пропозицію Керрі заборонити польоти над північною частиною Сирії.
Як зазначає видання, відносини між країнами виявилися на гіршому рівні з часів "холодної війни".
Риторика "холодної війни" посилилася в останні тижні на тлі злому серверів Демократичної партії США, до якого причетні російські хакери. І хоча Кремль заперечує свою причетність до кібератак, в США їх розцінюють як ознака втручання Росії у президентські вибори.
Раніше постійний представник США при ООН Саманта Пауер під час екстреного засідання Радбезувикрила у брехні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. За її словами, в той момент, коли російський міністр заявляв на засіданні в ООН, що Москва виступає за мирне вирішення конфлікту в Сирії, Росія і сили Башара Асада вантажили на літаки бомби для удару по Алеппо.