Західні країни в ході конференції в Римі, присвяченій врегулювання конфлікту Лівії, закликали сторони до взаємного припинення вогню і підписання угоди про створення нового уряду. Про це повідомив держсекретар США Джон Керрі в неділю, 13 грудня, передає Reuters.
Керрі додав, що представники двох конфронтуючих один другух лівійських урядів "зібралися і готові підписати угоду, і вони відмовляються бути заблокованими або однією людиною, або двома людьми, або окремими політиками".
Підписання угоди про створення об'єднаного національного уряду заплановано на середу, 16 грудня. Країни-учасниці конференції зобов'язалися надати нового уряду Лівії економічну і політичну підтримку, а також допомогу в боротьбі з бойовиками "Ісламської держави".
У 2011 році під час громадянської війни в Лівії був утворений тимчасовий орган влади – Перехідна національна рада, яка після виборів у 2012 році передала владу Загальному національному конгресу.
У лютому 2014 року військові оголосили про усунення уряду від влади та вимагали розпуску Загального національного конгресу. Частина депутатів конгресу підтримали силовиків і утворили Новий Загальний національний конгрес, який став альтернативним центром влади в країні.
У квітні 2014 року на територію Лівії бойовики проникли "Ісламської держави", які зараз контролюють ряд населених пунктів на півночі країни.
Напередодні повідомлялося, що Великобританія готова почати військову операцію проти "Ісламської держави" у Лівії, оскільки Лондон побоюється, що ісламісти використовують середземноморське узбережжя цієї країни для вчинення нападів на Європу.
Британські міністри закордонних справ і оборони "вкрай стурбовані різким зростанням діяльності ІГ та інших екстремістських угруповань в Лівії, і розробляють плани інтервенції з метою усунути загрозу.