UA / RU
Підтримати ZN.ua

У зв'язку з ростом загрози з боку Китаю, США приєднуються до Тайваню для вшанування пам'яті загиблих у Тайвано-Китайській війні - Reuters

На тлі зростаючої напруженості у відносинах з Пекіном де-факто посол США на Тайвані, на який претендує Китай, вперше взяв участь у меморіальній церемонії присвяченій ключовому військовому зіткненню, коли в останній раз тайванські сили вступили в масштабний бій з Китаєм.

Китай активізував військову діяльність навколо демократичного острова, і уряд Тайваню засуджує ці дії, як спробу залякування, щоб змусити їх прийняти правління Китаю, повідомляє Reuters.

Президент Тайваню Цай Інвень поклала вінок і шанобливо схилила голову в меморіальному парку на острові Цзіньмень, який знаходиться в декількох кілометрах (милях) від китайського мегаполісу Сяминь, в ознаменування 62-ї річниці останньої крупної битви.

У серпні 1958 року китайська війська понад місяць бомбардування Цзіньмень, а також що знаходиться під контролем Тайваню архіпелаг Мацу, комуністичний Китай вів бойові дії проти Тайваню, як на морі, так і в повітрі, прагнучи змусити Тайвань підкоритися.

Брент Крістенсен, глава Американського інституту на Тайвані і де-факто представник Вашингтона, теж висловив свою повагу, стоячи за Цай, в символічній демонстрації підтримки острова США.

Крістенсен також поклав вінки до пам'ятника на честь двох офіцерів армії США, які загинули в результаті нападу Китаю на Цзіньмень в 1954 році, повідомили в інституті.

"Подібні пам'ятні дати нагадують нам, що сьогоднішня співпраця США і Тайваню в області безпеки грунтується на довгій історії, яка ілюструє фразу "Справжні друзі, справжній прогрес", - йдеться в заяві.

Адміністрація президента Тайваню подякувала Крістенсен за участь в дні, що, за її словами, служить нагадуванням народу Тайваню про важливість захисту свободи і демократії.

Управління Китаю у справах Тайваню не відразу відповіло на відправлений факсом запит про коментарі з приводу поминання.

Вашингтон не має офіційних зв'язків з Тайбеєм, але є його найбільшим постачальником зброї. Адміністрація президента Дональда Трампа зробила зміцнення відносин своїм пріоритетом, що викликало гнів Пекіна.

Як і Цай, Крістенсен не робив публічних коментарів.

У той час Тайвань боровся за підтримки Сполучених Штатів, які відправляли військове обладнання, таке, як сучасні зенітні ракети Sidewinder, що дало Тайваню технологічну перевагу в конфлікті. Криза закінчилася тупіком.

Генерал-майор Лю Цян-хуа, прес-секретар Командування оборони Цзіньмень, сказав, що важливо пам'ятати подію, що має вирішальне значення для забезпечення безпеки Тайваню.

"Звичайно, ми сподіваємося, що війни не буде, але забувати про війну небезпечно. Це той дух, який ми повинні зберігати", - сказав він.

Цзіньмень, що раніше називався англійською мовою Quemoy, сьогодні є популярним туристичним напрямком, хоча видно залишки минулих боїв, такі як підземні бункери, що розкидані по всьому острову, а Тайвань зберігає значний військовий контингент.

Читайте також: Китай нападе на Тайвань, якщо не зможе домогтися поглинання острова мирним шляхом

Раніше повідомлялося, що Китай представив нове озброєння на тлі напруги з островом Тайвань. Нова зброя здатна атакувати різні цілі з високою точністю.