У зв'язку з агресією Росії щодо України у Польщі хочуть додатково набрати 10 тисяч спеціально підготовлених добровольців, які в разі конфлікту можуть бути задіяні в контрдиверсійних завданнях. Про це йдеться у пропозиціях Академії національної оборони Польщі щодо вдосконалення оборонної системи країни, підготовлених за вказівкою Міністерства оборони Польщі.
Академія нацоборони пропонує створювати територіальні відділення таких сил в кожному воєводстві країни.
"Ми робимо висновки з цього конфлікту. Ці спеціальні територіальні відділення будуть виконувати завдання, наближені до завдань сухопутних військ та спецпідрозділів", - заявив представник академії у Варшаві Богуслав Пацек.
Для добровольців планується додаткове фінансове заохочення: окрім щорічної премії за співпрацю з національними силами резерву їм можуть щомісяця доплачувати кілька сотень злотих (100-200 дол.) за підтримання кваліфікації.
На сьогоднішній день польська армія складається з 100 тис. військовослужбовців за контрактом і національних сил резерву, які повинні нараховувати 20 тис. осіб. Однак сили резерву укомплектовані не повністю.
Варто відзначити, що Польща бере участь у великих міжнародних військових навчаннях "Весняний шторм", які проходять в Естонії, їх проводить Північноатлантичний альянс.
Польща направила на навчання три винищувачі Су-22 і підрозділ протиповітряної оборони з ракетним комплексом SA-8, завданням якого буде захист авіабази Емарі під Таллінном і прилеглого повітряного простору. Протиповітряну оборону також будуть здійснювати зенітники з Бельгії. Вперше в навчаннях візьме участь група фахівців з кіберзахисту з Франції.
У навчаннях, які пройдуть з 5 по 23 травня, візьме участь рекордна кількість військових об'єднань союзників НАТО - близько шести тисяч військовослужбовців: серед інших буде рота піхотинців полку герцога Ланкастерського з Великобританії, рота піхотинців з Латвії, рота військовослужбовців 173-ї повітряно-десантної бригади армії США, а також розвідзагін литовської армії. !zn
Читайте також:
НАТО може розмістити свої бази в Східній Європі на постійній основі
Польща евакуювала своє консульство з Криму
Росія запропонувала Польщі, Угорщини та Румунії поділити Україну