UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європарламенті закликали підтримати новий формат "Східного партнерства" для України

Для України, Грузії і Молдови створять т растовий фонд, запропонувавши їм вступити в митний союз.

Європейський парламент своїм рішенням підтримав новий формат "Східного партнерства" і створення для України, Молдови і Грузії окремого трастового фонду. Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі в рамках планерного засідання ЄП.

Фонд буде створений для винагороди країн за реформи, запропонувавши їм вступити в митний союз.

Європейські депутати привітали значний прогрес, досягнутий після останнього саміту "Східного партнерства", який відбувся в Ризі в 2015 році.

Вони відзначили, що деякі східні партнери зробили серйозні реформи, і зараз Грузія, Україна і Молдова отримують вигоду від вільної торгівлі та безвізового режиму з ЄС.

Вони також виступили за чіткі критерії майбутнього співробітництва, підкреслюючи, що будь-які подальші угоди ЄС не будуть ратифіковані з країною, яка не поважає цінності ЄС і залякує правозахисників і журналістів.

На наступному саміті "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі, депутати рекомендують:

- створення цільового фонду для України, Грузії і Молдови, який може зосередитися на приватних і державних інвестиціях у соціальну та економічну інфраструктуру;

- створення моделі "Східне партнерство+" ("EAP+") для асоційованих країн, які досягли значного прогресу в реформах, пов'язаних з ЄС, щоб запропонувати їм можливість приєднання до митного союзу, енергетичного союзу, цифрового союзу або навіть Шенгенської зони та скасування тарифів на мобільні роумінгові платежі;

- підтримати економічні реформи, спрямовані на поступове скасування монополій, обмеження ролі олігархів, запобігання відмивання грошей та ухилення від сплати податків;

- зберегти колективний тиск на Росію для вирішення конфліктів у Східній Україні, окупованих територіях Абхазії і Південної Осетії та Придністров'я;

- підтримати розгортання збройної поліцейської місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Східній Україні.

Резолюція була прийнята 519 голосами, проти висловилися 114 євродепутатів і 47 - утрималися.

10 жовтня комітет Європарламенту у закордонних справах виступив з пропозицією створити цільовий фонд України, Грузії та Молдови та поглибити співробітництво ЄС з цими країнами у форматі "Східне партнерство плюс".

Раніше повідомлялося про те, що саміт Європейського союзу "Східне партнерство" відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

"Східне партнерство" є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, яка була ініційована в 2008 році.