UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії назвали двох найбільших COVID-дезінформаторів

Кампанію з дезінформації, що розгорнулася з початком пандемії коронавірусу, в комісії називають безпрецедентною.

Росія і Китай стали найбільшими розповсюджувачами дезінформації про новий коронавірус COVID-19 із самого початку пандемії, пише Bloomberg із посиланням на доповідь Європейської комісії.

Варто було вірусу почати швидкими темпами поширюватися світом, як мережу заповнили фейки, фальшиві повідомлення про винахід вакцин і ліків від хвороби, різноманітні конспірологічні теорії.

І якщо торгівля "чудодійними засобами" є засобом збагачення шахраїв, то фейки і конспірологічні теорії можуть бути спрямовані на підрив підвалин демократичного суспільства.

"Пандемія наочно продемонструвала, що фейки можуть завдати серйозної шкоди, вбити, послабити боротьбу влади з вірусом", - наголосила заступниця голови ЄК Віра Юрова.

На думку Юрової, пандемія коронавірусу збіглася з "безпрецедентною інфодемією", яку вміло модерували "іноземні гравці", зокрема Китай і РФ.

Щоб вивчити, хто стоїть за масованою дезінформаційною кампанією, Єврокомісія провела окреме розслідування щодо Росії і Китаю. Дослідники дійшли до висновку, що ще однією метою кампанії було "відбілювання" іміджу обох країн і спроба відволікти увагу від розслідування причин пандемії.

Фейки і конспірологія виявилися дуже затребуваними в умовах самоізоляції, оскільки апелювали до базових побоювань людей, а основним джерелом інформації на карантині стали соцмережі.

"З огляду на те, що вірус новий і ще недостатньо вивчений, прогалини в знанні стали ідеальним живильним середовищем для поширення фальшивих наративів", - наголосили в комісії.

Читайте також: Бої двох українських боксерів перенесені через коронавірус

На початку травня мережа мікроблогів Twitter запровадила маркування для повідомлень, які містять сумнівну інформацію про COVID-19. Їх також супроводжують попереджувальні пости.

Раніше такий алгоритм застосували до повідомлень, які прямо суперечать рекомендаціям міжнародних і регіональних організацій охорони здоров'я.

Докладніше про те, чому люди вірять в конспірологію і теорії змов, читайте у статті Сергія Корсунського "Цікава конспірологія" на сайті ZN.UA.