У 2017 році Європа пережила низку виборчих кампаній "на межі". Наступні 12 місяців були б більш спокійними, якби не 3.
"Права" коаліція колишнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлісконі здобуває все більшу підтримку перед виборами, які пройдуть 4 березня. Однак, вона навряд чи подолає 40%-й поріг, щоб формувати більшість.
Ще два політичні угрупованна: лівоцентристи екс-прем'єра Матео Ренці і популісти з партії "Рух п'яти зірок", - також можуть отримати достатьо голосів, щоб сформувати уряд. Оглядачі прогнозують, що після виборів в Італії буде довгий період переговорів. Італійці звикли до політичних потрясінь. Але є ще чотири причини, чому можна втратити сон через Італію.
Про це пише Politico, наголошуючи, що ці причини - це величезний державний борг країни, імміграція, євроскептизим і Росія.
Державний борг Італії складає близько 130% від ВВП. Але жодна партія перед виборами не висунула пропозицій про його скорочення. Натомість вони змагаються в тому, хто з них краще може його збільшити. Різні партії пропонують збільшити витрати на 200 мільярдів євро.
В питанні імміграції, то потік іноземців в Італію торік зменшився. Частково це сталося завдяки діям міністра внутрішніх справ Марко Мінніті. Але чиновники ЄС побоюються, що в перспективі його стратегія може не витримати. Це може мати політичні наслідки, якщо пригадати про те, як міграційна криза штовхнула виборців у Німеччині і Австрії в обійми "правих" радикалів. Чиновники ЄС бояться, що це ж може статися і під час виборів у Європарламент в 2019 році.
Стостовно євроскептиків, видання нагадує, в Італії найбільше голосів на виборах, згідно з прогнозами, здобуває "Рух п'яти зірок", який хоче провести референдум про вихід Італії з ЄС і єврозони.
"Втім, її може обійти "права" коаліція Берлусконі, але Брюссель це не втішає. Найбільший партнер колишнього прем'єра - праворадикальна "Ліга Півночі", яка теж паразитує на євроскептицизмі", - йдеться в статті.
Та яким би не був результат, Росія все одно буде задоволена. На відміну від Франції, де на минулорічних виборах Еммануель Макрон займав чітку антикремлівську позицію, в Італії кожна велка партія демонструє симпатію до Росії. Будучи прем'єр-міністром, Маттео Ренці в 2015 році погрожував заблокувати продовження економічних санкцій ЄС проти Росії. Але це ніщо в порівнянні з дружбою Берлусконі з Путіним. Лідер "Ліги півночі" Маттео Сальвіні, як і більшість європейських "правих" радикалів, ніколи не приховував свою любов до Кремля. А у "Руху п'яти зірок" є чітка програма, яка передбачає скоротити роль Італії в НАТО і покласти край санкціям проти Росії.
Нагадаємо, що в Італії президент розпустив парламент. Проведення дострокових парламентських виборів призначено на 4 березня. Згідно з останніми опитуваннями, жодна з італійських партій не зможе сформувати парламентської більшості. Найбільшою підтримкою користується популістська партія "Рух п'яти зірок", очолювана коміком і блогером Беппе Грілло (28%), на другому місці - правляча в Італії Демократична партія (23%).